přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukPositive Grid BIAS Head - Kytarová modelingová hlava s koncákem

14.12. | Autor: Ladislav Ptáček | sekce: pro muzikanty - testy
Kytarová modelingová hlava s koncákem

Testovaná hlava se připojuje do partičky značek Kemper, Fractal Axe a Line6. Umí modelovat aparáty, navíc umožní zvuk konfigurovat na úrovni komponent, podobně jako při konstrukci reálného zesilovače. Snad proto je uváděn v prospektech jako „nejuniverzálnější aparát na zemi“.

Další hlava na holení...

Testovaná hlava Positive Grid nabízí modelování aparátů. Kromě noise gate neobsahuje žádné efekty, ani reverb, jde skutečně jen o hlavu. Takže kytara,kabel, a už se to mydlí.
Lze ji připojit k počítači nebo mobilu (iOS, Android, Windows), díky čemuž můžeme manipulovat s presety tam a zpět, podrobněji měnit nastavení zvuků, a také využít setsakra pokročilou věcičku: modelování skutečného aparátu funkcí Amp Match. Hlava může ale normálně pracovat bez počítače. Díky velkému množství ovládacích knoflíků si lze se zvukem pohrát po libosti.
Je úžasné sledovat, jak postupuje snaha výrobců jít po nově vyznačené cestě, kterou vytyčil Line6, význačný milník představuje Fractal a pomyslný horizont (v současné době) představuje Kemper. Spatřuji zde kreativitu celé party lidí (techniků, návrhářů, muzikantů, marketingu), kteří k té samé věci přistupují pokaždé úplně jinak. Při testování Positive Gridu se ukazuje, že opět lze vymyslet něco nového a přitom smysluplného. A tohle mě baví.

Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2017/12 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Positive-Grid-BIAS-Head-kytarova-modelingova-hlava~14~prosinec~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.