muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraPeavey Milestone Red - čtyřstrunná baskytara určená asi hlavně začínajícím basákům

02.03. | Autor: Martin Filip | sekce: pro muzikanty - testy

Peavey Milestone Red - čtyřstrunná baskytara určená asi hlavně začínajícím basákům


Konec zevlování, týpci a týpky! Co se potloukáte na ulici nebo v obchoďáku? Jak to, že jste ještě nezaložili kapelu? Vymlouvat se na to, že ty cajky stojej moc peněz, fakt nemůžete. Budoucí basák může „čeknout“ tady ten Milestone. Možná to bude důležitý milník v jeho životě.

Baskytara Peavey Milestone svou konstrukcí odkazuje na oba nejklasičtější modely baskytarové historie: Jazz Bass a Precision Bass. Tvarem těla a pickguardu je blíže spíše modelu Precision. Fenderovské tvary ale Milestone nekopíruje, spíš je tak, jako většina jiných výrobců, variuje. Zcela vlastní pro Peavey je tvar hlavy nástroje s jakýmsi zalomeným zobákem. Tělo je z javoru.
Na zadní straně hlavy najdeme překvapivé řešené umístění mechanik. Nejsou jedna po druhé zasazeny do čtyř otvorů v hlavě, ale sedí všechny v kovovém bloku ve tvaru trojúhelníku s oblými rohy, který je zezadu vsazen do stejně tvarovaného otvoru v hlavě. Z lícové stany nic podezřelého nepoznáme.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/03 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Peavey-Milestone-Red-ctyrstrunna-baskytara-urcena-asi-hlavne-zacinajicim-basakum~02~brezen~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.