přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraPeavey MAX 126 - cvičící drobeček

29.3.2007 | Autor: Ondřej Podhajský | sekce: pro muzikanty - testy

Peavey MAX 126 - cvičící drobeček

Peavey MAX 126 - cvičící drobeček

Pokud nemáte dobré vztahy se sousedy, máte tenké sádrokartonové zdi, tříměsíční nemluvně, miniaturní byteček, topíte se v dluzích, a přesto stále ještě chcete cvičit na baskytaru přes kombo, tak klobouk dolů. Kupodivu, ale právě vy jste potenciálním zákazníkem firmy Peavey a možná budoucím šťastným majitelem jejich nejmenšího komba Peavey MAX 126. Pozor, nejenže je nejmenší a nejlehčí, je také jejich nejlevnější. Tohoto drobečka skutečně můžete vozit všude s sebou a cvičit třeba na "dovče".
Vzhled komba je poměrně strohý. Na první pohled vás zarazí jeho velikost a začnete kolem hledat nějaké opravdové kombo. Tohle vypadá jako zmenšenina do výlohy. Do očí bijící je i jeho hloubka - opravdu štíhlé jako modelka z Elle. Jeho rozměry jsou 286 x 175 x 298 mm. A váha tohoto "anorektického" komba je pouhých pět kilogramů. Není tedy divu, že uplatnění najde zejména pro tišší cvičení, maximálně za doprovodu metronomu nebo cédéčka. Barevné provedení opět prostá čerň. Horní, docela bytelné madlo působí na tomto trpaslíkovi poněkud legračně, ale svoji funkci splňuje bezvadně. Plný výkon celých deseti wattů posílá do šesti a půlpalcového reproduktoru.
Teď se podívejme na čelní panel. Začneme hezky zleva - jackovou zdířkou pro input. Tady není co komentovat. Dále zde máme potenciometr Gain s přepínačem na moderní nebo vintage zvuk. Hezká vlastnost, ale při cvičení stupnic to nikdo moc neocení. Dále volume poťák, kvalizér, tedy basy a výšky. Ten se dost hodí, aby se z různých bas dal vyloudit kloudný zvuk. Pak tam máme vstup na CD. Prima vlastnost. Nakonec výstup na sluchátka, který samosebou "zamutuje" reprák. Vhodné použít při opakovaném bušení do zdi od sousedů.
Jak z popisu vidno, je to ideální kamarád na cvičení třeba do ložnice. Zvuk nejde hodnotit, je takový, jaký lze od tak drobného repráčku a zesilovače čekat. Tedy žádný zázrak, ale na něco málo se použít rozhodně dá. Přeji příjemné cvičení, trénování, pilování a tak dále.
Cena je 1960 Kč.

Psáno pro: časopis Muzikus 2006/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Peavey-MAX-126-cvicici-drobecek~29~brezen~2007/

Komentáře

celkový počet: 2

gorgon  Bzučí jako brouk
vozembouch  Brum

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.