muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíPearl Session Studio Select - poloprofesionální bicí souprava

26.5.2020 | Autor: Daniel Med | sekce: pro muzikanty - testy
Bicí souprava Pearl Session Studio Select navazuje na předchozí modelovou řadu s označením Studio Session a dá se označit jako poloprofesionální sada vzhledem k jejímu postavení mezi produktovými řadami značky Pearl.

Pearl Session Studio Select - poloprofesionální bicí souprava


Inovace u známé řady Studio Session
Řada bicích Studio Session je na trhu již více než dvacet let. Nyní přichází nová, modifikovaná verze s názvem Studio Session Select a přináší
mnohá vylepšení a prvky, které jsou zpravidla k dostání u mnohem dražších souprav.

Hybridní korpusy a jejich využiti
Hlavní předností této bicí soupravy jsou hybridní korpusy, které v sobě skýtají vrstvy břízy a afrického mahagonu. Tato kombinace zajišťuje sadě širokou škálu využití napříč hudebními žánry. Bříza dodává výrazný basový zvuk s rázným atakem a konkrétní projekcí výšek, který vynikne v popových či rockových hudebních stylech. Korpus podpořený mahagonem navíc dodá kulatý, teplý zvuk s hutnými basy. Pokud se uzpůsobí ladění, bubny jsou univerzálně použitelné do jakéhokoli stylu.
Souprava je standardně dodávána s dvouvrstvými blánami Remo Pinstripe, které na soupravě fungují velmi dobře a příjemně podporují hutnější basový zvuk. Pro testování byly ale převážně využívány jednovrstvé blány Evans G1, které měly jasnější nástup a byly znělejší ve výškách. Mě osobně nejvíce bavily jednovrstvé G1, a to ve středních polohách ladění.

Stavba korpusů
Korpusy jednotlivých bubnů jsou tvořeny šesti vrstvami o tloušťce 5,4 mm, z toho dvě třetiny patří dřevu břízy a zbylé dvě vrstvy mahagonu na vnitřní straně bubnů (což dle mého názoru dodává bicím krásný, tmavě dřevěný vzhled při pohledu zevnitř).

Zvukový charakter dřeva
Zvukový charakter frekvenčních pásem u břízy produkuje výrazné, znělé basy a silné nižší středy s mírně silnějšími výškami. Mahagon je na tom v podstatě podobně - má teplé a bohaté basy, hladké středy a mírné výšky. Rozdíl je v barvě zvuku, kdy bříza produkuje spíše ostřejší a průraznější tón, kdežto mahagon zvučný a vibrující. Kombinací těchto dvou materiálů tak souprava získá konkrétní atak díky bříze a mahagon poskytne vřelé teplé tělo. Po zvukové stránce materiály velmi dobře spolupůsobí.

Pearl Session Studio Select - poloprofesionální bicí souprava


Konfigurace sady
K testování byla vybrána sada v konfiguraci známé jako fusion set o rozměrech: TT 10 x 7, TT 12 x 8, FT 14 x 14 a BD 20 x 14. Součástí sady bohužel není malý buben, který ovšem lze dokoupit samostatně, a doplnit tak sadu o bubínek se stejnými charakterovými vlastnostmi.

Hardware
Bicí Pearl Session Studio Select jsou dodávány jako tzv. shell sada, tudíž v balení naleznete pouze nohy od floor tomu a zbylý hardware je nutno dokoupit dle vlastních preferencí. K testování této sady mi byl zapůjčen hardwarový set řady 830, který patří k základním řadám od značky Pearl. Přesto svou bytelností a variabilitou v žádném případě nedělá svému týmu ostudu a je plně dostačující pro klasické hráče na bicí.

Uchycení tomů
Na přechodech této sady naleznete systém Optimount, který zaručuje pevné uchycení tomů, ale nijak nedusí rezonanci a barevnost zvuku jednotlivých bubnů. Vzhledem k nevrtanému basovému bubnu, což je vždy výhodou pro jeho zvukové vlastnosti, je potřeba tomy uchytit na činelové stojany či rampu pomocí holderů a clampů k tomu určených. Což kromě lepších zvukových vlastností zajišťuje i znatelnější flexibilitu sady.

Pearl Session Studio Select - poloprofesionální bicí souprava


Hrany korpusů
Jedním z podstatných prvků bubnů jsou hrany korpusů. Zde Pearl poskytl know-how z řady bicích Masterworks a na soupravě tak nalezneme stejné provedení hran jako na vrcholných soupravách. Hrany jsou zkosené pod úhlem 60 ° a díky tomu má blána výborný kontakt s tělem. To má pozitivní dopad na rezonanci a zvuk u každého bubnu.


Barnwood je označení typu dřeva, jež dříve sloužilo jako stavební materiál. V 19. století v USA a Kanadě se stavěly velké dřevěné stodoly (barn = stodola) z jakéhokoli dostupného dřeva na pozemku, tak aby bylo co nejblíže stavbě. Později, když byly stodoly příliš poškozené pro rekonstrukci, se začaly rozebírat a dřevo se dále používá v interiérovém designu pro svůj specifický vzhled a barvu.


Barevné provedení
Souprava je vyráběna pouze ve čtyřech barevných variantách. Dvě z nich jsou v lakovaném provedení - lesklá hnědá barnwood a  pianová černá. A dvě pak fólie - tabáková bílá námořní perla, černá zrcadlo - chromová. Finish testované sady byl formou laku, a to v barvě lesklé hnědé Barnwood. Nutno říci, že bubnům opravdu velice sluší.  

Závěrem
Můj celkový dojem z této sady je veskrze pozitivní, mohu ji doporučit všem hráčům, kteří si libují v „jemnějších“ vodách popu, rocku, jazzu a podobných stylech hudby, kteří hledají neustále nové zvukové možnosti a chtějí si pohrát (třeba za pomocí různých blán) s barevným a plným zvukem své sady.

Info
Pearl Session Studio Select je sada bicích (shell set bez bubínku) s korpusy z břízy a mahagonu, s uchycením nevrtaných tomů systémem Optimount a s ráfky Superhoop II. Cena je 32 373 Kč.

Plus
Výrazné plusové body pro mě získala sada svým precizním zpracováním, využitím technologií, které jsou typické pro profesionální sady bicích, což zpřístupnilo kvalitní sady i amatérským či poloprofesionálním hráčům.
Zvukové vlastnosti sady, které vycházejí z chytré kombinace použitých dřev, mě rozhodně nepřestanou bavit, naopak dávají prostor kreativitě a neustálému hledání dalšího využití sady.

Mínus
Mezi mínusy bych zařadil nekompletnost sady po stránce hardwarového vybavení. Vyšší třídy se standardně dodávají v shell sadě, avšak uvítal bych najít jako součást balení alespoň holdery a clampy potřebné k uchycení tomů.


parametry souprav 10 x 7, 12 x 8, 14 x 14, 20 x 14 (testovaný set)
10 x 7, 12 x 8, 16 x 16, 22 x 16
12 x 9, 14 x 14, 24 x 14
13 x 9, 16 x 16, 24 x 14
korpus šestivrstvý, 5,4 mm, kombinace bříza / africký mahagon, 60 ° vnější úhel sražení hrany
snare 14 x 5,5; 14 x 6,5 nebo 14 x 8 (k dispozici, ale prodává se samostatně)
barva Lak – lesklá hnědá barnwood; piano černá,
Folie – tabáková bílá námořní perla; černá zrdcadlo – chromová
blány standardně dodávané:
hrací – Remo Pinstripe
rezonanční – Clear Ambassador
basový buben – Remo Powerstroke
držáky tomů Optimount Suspension System
hardware chromovaný (součástí setu jsou pouze nožičky floor tomu z kategorie Masters)
ráfky SuperHoop II 2,3 mm
mušle RL10 / RL20 Session

https://www.pearleurope.com/product/drumsets/session-studio-select/

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Pearl-Session-Studio-Select-poloprofesionalni-bici-souprava~26~kveten~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.