muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukPalmer EINS - jednowattový elektronkový zesilovač

31.07. | Autor: Tomáš Pavelka | sekce: pro muzikanty - testy

Palmer EINS - jednowattový elektronkový zesilovač


Lampové zesilovače jsou něco jako svatý grál kytaristů. Kytaristé o nich (většinou u piva) mluví, protože mnoho slavných i nejslavnějších kytaristů na ně hrálo a hraje, a srovnávají pak své zkušenosti s kolegy z celého světa (v rámci YouTube většinou). Muzikanti vědí, že je to špička, o tom není pochyb. Mít doma pravou lampu je kytaristův „mokrý“ sen.

Jenže s lampovými zesilovači je trochu potíž v tom, že aby hrály hezky, je potřeba dát volume více než méně. A to více znamená, že to bude hrát i více nahlas. To je pro rockera sice OK, pro sousedy a okolí už méně. Právě proto několik firem vyrábí lampové minizesilovače. Většinou o výkonu jeden až pěr wattů. A tady ten EINS umí jeden watt. Jeden watt je všeobecně podceňovaná hodnota. Když dáme naplno jeden watt v lampě, tak to není úplně potichu, věřte mi (ale stačí zavřít dveře, a je celkem klid).
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/07 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Palmer-EINS-jednowattovy-elektronkovy-zesilovac~31~cervenec~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.