muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraOvation Elite 1778T-0

1.2.2004 | Autor: Pavel Skála | sekce: pro muzikanty - testy

Ovation Elite 1778T-0

Ovation Elite 1778T-0

Ovation Elite 1778T-0
Byl navržen jako alternativa ke stávajícím modelům. Nemá tradiční výzdobu z tvrdých dřevin kolem rezonančních otvorů a také jejich počet je nižší. Jednodušší jedenáctiděrový systém by měl zdůrazňovat basy a "šťavnaté" středy. Netradiční dvouvrstvý lepený javorový krk je zeštíhlený a dává téměř "elektrický" pocit. Profil krku je do písmene U.
Elite 1778T má ebenovou kobylku a také ebenový, ve vysokých polohách šikmo seříznutý hmatník. Na hlavě kytary je matně černá plastová "dýha", tentokrát se stříbrným logem. Mechaniky jsou stylově černé. Ale nejpřekvapivější je povrch celého těla včetně rezonanční desky. Je totiž hrubší až hrbolatý a má barvu cínu (zvláštní šedá). Opravdu nevšední zážitek.
Tělo je stejně středně hluboké jako u Ovationa 2003 a také předpětí krku se nastavuje stejným způsobem. Elite1778T je vybaven předzesilovačem OP-30, který je kromě notch filtru (ten ve výbavě není) velmi podobný typu OP-40. Má tedy hlasitost, třípásmový EQ s přepínatelným pracovním bodem středů, jeden přednastavený průběh EQ a chromatickou ladičku. Největší rozdíl mezi předzesilovači je u výšek. Zatímco u OP-40 ovlivňujeme na 8,4 kHz (ą12 dB), u OP-30 je to až 15 kHz (také ą12 dB).
Kytara má tradiční vysokou řemeslnou kvalitu Ovationů, i když proti výročnímu modelu tady samozřejmě rozdíl je. Akusticky rozdíl mezi 11 a 15děrovým rezonančním systémem pro mě není zásadní. Elektricky dává OP-30 se snímačem Thinline při stejném nastavení o poznání silnější výstup než OP-40 (asi o 2 dB). "Elektrický" zvuk jde víc do basů a výšek než u výročního modelu, ale nepůsobí tak vyrovnaně. Protože se při hraní občas pravou rukou dotýkám rezonanční desky, vadí mi hrubost laku, to šustění, které dotykem vzniká, je akusticky dost slyšet. Snímač to ale skoro nezaznamená. I tady najdeme protiskluzové zdrsnění na boku kytary, které připomíná brusný papír. Pamatuji si, jak jsem si o něj kdysi prodřel vcelku zánovní džíny. Doporučuji podložit kapesníkem nebo hrát vstoje. Do vysokých poloh se opět dostaneme velmi snadno, kytara je velmi elegantní a moderní vzhled ještě zvyšuje nezvyklá "kosmická" barva a povrch. Rozhodně doporučuji osobní kontakt. Cena je v Praha Music Center 35 990 Kč včetně tvrdého pouzdra.


Specifikace:
Tělo:
středně hluboké
Rezonanční deska: masivní smrk
Hmatník a kobylka: eben
Žebrování: Qintad
Menzura: 25 1/4"
Počet pražců: 17/22
Mechaniky: černé, Ovation
Snímač: Ovation Thinline
Předzesilovač: OP-30


Psáno pro: časopis Muzikus 2004/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Ovation-Elite-1778T0~01~unor~2004/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.