muzikus.cz na

facebook twitter
Muzikus.cz homepage

kytaraOvation Celebrity CS 247 S

8.2.2006 | Autor: Pavel Foltán | sekce: pro muzikanty - testy

Ovation Celebrity CS 247 S

Ovation Celebrity CS 247 S

Je to typický Ovation ve světlejším kabátě. Zpracování a seřízení je na velmi solidní úrovni. A dobře vymyšlený je i ovládací panel - ekvalizér s ladičkou - v horní části "lubu" s povrchovou úpravou imitace "alu-designu" jak ve sporťáku. Přehledné, snadno ovladatelné a funkční. Kolébka je výklopná, vyjímatelná a odnímatelná pomocí konektoru "scart", má čtyři tahové potenciometry a ladičku s 12 červenými LED diodami a popisem tónů chromatického ladění, vypínačem tuneru, zelenými signálními ledkami pro čistotu ladění a varovnou červenou ledkou, že baterka končí. Ekvalizér má dělené středy a dá se i celý vypnout. Ovládání tohoto bloku je velmi vstřícné. Například při akutním doladění na pódiu v režimu bypass se tento sám vypne a kytara se sama zapojí v případě, že několik vteřin neladíte. Praktická vychytávka.

Jak hraje kytara pro kytaristy?
Díky tvaru korpusu (cutaway) jsou dobře dostupné vysoké polohy pro sólovou hru. Hmatník má lehký rádius (odhadem kolem 10,5"), takže se na něj příjemně dohmatává, pražce síly medium jsou precizně začištěné, takže ruce jako ve vatičce. Struny o síle .012 (D'Addario) zvýrazňují na plastový korpus až překvapivě vysoký akustický výkon a slušnou barvu zvuku už "na sucho". Pro lepší rejstříky, pohodlí a šetření šlach by stačily struny o síle .010. Plast korpusu (lesklejší povrchová úprava typu pomerančové kůry) je na spodním lubu zdrsněný, takže při hře v sedě kytara drží a neklouže po volné noze ani rockerům do pravé kůže oděným. Jinak tahle Celebrita dobře reagovala jak na nehty, tak na trsátko 73/88/94 (i při té předimenzované síle strun). Hrála dobře jak přes univerzální prastaré combo Torque L50 s Celestionem na zkušebně, tak pochopitelně přes Marshall AS80 (a ne a ne zavazbit - ani v extrémech) a dokonce i přes Fendera Frontmana, kde si už začala sama trošku kreslit a jela jak brus. Takže podle mě jde od newgrassu přes folk a blues možná až do bigbeatu. Ale žádná "nahamaha", spíš na zvonivé vydrnkávačky v romantických kusech rockových balad. Pocitově tahle kytara hodně dává, ale zároveň hodně vyžaduje. Třeba co do čistoty hry, kde hlavně při silnějším signálu přes kombo Fender neodpustí žádný kiks. Na pódiu ani ve zkušebně páteř nezbortí, protože váží slušných 2,4 kg, což je údaj docela důležitý, protože když tuhle celebritku vezmete do ruky, jen tak ji neodložíte. A kdo ji koupí, neprohloupí. Doporučená cena je 19 990 Kč.

Psáno pro: časopis Muzikus 2005/10

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Ovation-Celebrity-CS-247-S~08~unor~2006/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.