přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukNumark N-Wave 580 - studiové monitory

20.1.2016 | Autor: Milan Kopecký | sekce: pro muzikanty - testy

Numark N-Wave 580 - studiové monitory

Studiové monitory Numark N-Wave 580
Za pár peněz velký kravál a slušný zvuk

Když se řekne Numark, každý si vybaví diskžokeje. A když zrovna nemají stávku, tak hrají. DJ (tak mu říkejme) je dnes už muzikant. Nejsou to totiž klasičtí „pécéďáci“, tedy „pouštěči CD“, diskotéka je věda. A k vědě je potřeba slušný studiový poslech. Monitory Numark N-Wave 580 patří k těm nejlevnějším, i přesto poskytují solidní zvuk. A využít se dají i jinak. Pojďme se zeptat na pár věcí.


Co jsem si přinesl domů?

Pár reproduktorů se nachází v poměrně malé krabici, přibaleny jsou nezbytné kabely, napájecí kabel (à la holicí strojek). Nápadně se podobají klasickým bedýnkám k počítači - jedna je aktivní a druhá jen na kabelu.

Strach z rušení mobilem, běžícím počítačem nebo Wi-Fi sítí ustává hned, stínění obou bedýnek je patrně kvalitní, na rozdíl od mnohých dražších monitorů. K dispozici máme pětipalcový středobas a jednopalcovou výšku. S celkovým výkonem osmdesáti wattů ozvučíte bezpečně svůj pokoj či malé studio. Vstupy jsou řešeny pomocí dvou konektorů RCA (cinchů) nebo velkých jacků (6,3 mm).

Trochu mě překvapilo krytí výškového reproduktoru - je to plastový výlisek, který jsem málem zlomil. Slouží ale jako identifikace zapnutí, svítí totiž modře, a to u obou reproboxů.

Využití - pouze pro DJe?

V podstatě ano, i když možnosti jsou široké. Mám pocit, že pustíme-li do pětsetosmdesátek taneční muziku, mají z toho radost, a tomu odpovídá i zvuk. Nebudeme-li spokojeni s úrovní basů, můžeme na zadním panelu přepnout bass boost. Pustíme-li do nich něco jiného, v mém případě klasický komerční popík, tak se to pochopitelně poslouchat dá, chybí tomu ale ten tolik potřebný měkký střed, což je logické. Těžko bychom chtěli po osobním autě, aby uvezlo paletu cihel. Ale uši má každý své a každý musí kvalitu zvuku posoudit sám.

Další využití se nabízí - opravdu vysoce, ale vysoce kvalitní, bedýnky k počítači. Například při bojových hrách by si přišli na své všichni - hráč, Numark i sousedi, kteří si budou myslet, že začíná válka. Monitory umí být pořádně hlasité.

Kamarád DJ mě přesvědčil, že při tvorbě tanečních setů je kvalitní poslech základní věcí. Musí mít naposloucháno mixování, k tomu samozřejmě úroveň především basové linky, a proto jsou dnes DJové tak nároční.

Koupit, nebo nekoupit?

Řekl bych, že pro ty z vás, kteří potřebujete kvalitní zvuk, nemáte peněz nazbyt a stačí vám soustava s pětipalcovým spodkem, tak neváhejte. Dostanete slušnou bednu za pár korun. Pokud ovšem očekáváte více, prosím otočte na jiné stránky a hledejte dále.

Čistě z praktických důvodů je vhodný kovový kryt středobasové soustavy. Často hraji na piano nebo varhany venku, třeba při svatebním obřadu, a táži se, kdy mi někdo prokopne nekryté reproduktory mých monitorů. U Numarku bych takový strach neměl, což je řekněme praktický rozměr celého testu.

Info:
Numark N-Wave 580 jsou studiové monitory určené především pro diskžokeje. Z pětipalcového a jednopalcového reproduktoru šíří výkon 80 W. Cena je 4290 Kč.

Plus:
příznivá cena za relativně dobrý zvuk
překryté reproduktory bezpečnostní sítí

Mínus:
příliš plastový vzhled


TECHNICKÁ SPECIFIKACE:
  
Typ aktivní
Výkon 80 W (40 W + 40 W)
Reproduktory 5” + 1”
Stínění magnetické
Vstupy 2x cinch a 2x jack 6,3 mm
Materiál plast
Rozměry 221 x 184 x 269 mm
Hmotnost 5,7 kg


www:
www.numark.com/product/n-wave-580

Psáno pro: časopis Muzikus 2015/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Numark-NWave-580-studiove-monitory~20~leden~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.