přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukNowsonic Hexacon - šestikanálový sluchátkový zesilovač

6.1.2017 | Autor: Jiří Dvořák | sekce: pro muzikanty - testy

Nowsonic Hexacon - šestikanálový sluchátkový zesilovač

Vážení muzikomilci, byl jsem poctěn úkolem otestovat u nás v jihlavském studiu Autobus Recoding sluchátkový předzesilovač Hexacon, produkt berlíské firmy Nowsonic, která se zabývá výrobou vybavení pro hudebníky, zvukaře a osvětlovače.

Hojně se používají například jejich mikrofony řady Legend. Otestoval jsem tuto mašinku se sluchátky KRK 6400 a Shure SRH 840. Zprvu jsem byl trošičku na rozpacích, co vlastně napsat o něčem, od čeho se toho příliž neočekává. Jaké však bylo moje překvapení, když jsem se do testování pustil! Po vybalení na mne vykoukla klasická 1HU racková krabice s bílým čelním panelem, na němž jsou všechny ovládací prvky, a se spoustou děr pro konektory na zadní části. Zde bych se trochu pozastavil. Umístění všech vstupů Aux je totiž na zadní straně přístroje, což znesnadňuje operativní přístup, pokud máte zřízení pevně nainstalované v racku někde u zdi.

Tím veškerá kritika končí...

Nic jiného, co by se dalo tomuto výrobku vytknout, jsem nenašel. Ba naopak. Největší údiv nastal, když jsem stroj spustil a začal poslouchat. Porovnával jsem Hexacon s podobným zřízením, které máme instalované ve studiu - Behringerem Powerplay XL. Krom toho, že Behringer disponuje pouze čtyřmi výstupy, což je o dva méně než u Hexaconu, je největší rozdíl v kvalitě reprodukce zvukového signálu. Hexacon hraje prostě skvěle. Poslech je naprosto čistý, krásně čitelný a nekreslí ani při opravdu vyskoké hlasitosti. Zesílení je více než dostačující. Se slušnými sluchátky vám Hexacon utrhne hlavu a zvuk bude pořád konkrétní

A nyní trocha informací k ovládání...

Sluchátkový předzesilovač Hexacon umožňuje rozdělit zvukový signál do šesti nezávisle ovladatelných poslechových cest. Každý kanál je napájen signálem z hlavního stereofoního XLR nebo symetrického TRS 6,3 mm vstupu na zadní straně. Pro zvýšení flexibility je k dispozici na předním panelu další vstup Direct In (stereo TRS), kterým je možné do přístroje přivést další zdroj zvuku. Kromě toho každý sluchátkový kanál disponuje svým vlastním vstupem Aux (stereo TRS) na zadním panelu, přes který může být připojen alternativní monitorovací signál. Výstupní kanály je možné frekvenčně upravovat pomocí dvou potenciometrů. Potenciometr Treble reguluje výšky na frekvenci 10 kHz se zdvihem ±12 dB. Bass potom funguje se stejným zdvihem na frekvenci 100 Hz.

Dalším ovládacím prvkem je Balance, jíž určujeme stereováhu nebo při připojení vstupu Aux poměr mezi hlavním a signálem aux. Dvěma tlačítkovými klíči Mono lze každý kanál individuálně přepínat mezi čtyřmi režimy Stereo, Mono Left, Mono Right a Left a Right Mono, což umožňuje vysoce univerzální nastavení odposlechu. Pro možnost kaskádového propojení s dalšími přístroji je Hexacon vybaven normalizovaným výstupem Thru stereo (XLR nebo TRS 6,3 mm). Výstupní úroveň signálu můžeme kontrolovat na osmistupňovém LED displeji pro Master, ale i každý kanál zvlášť.

Info:
Nowsonic je šesti kanálový sluchátkový zesilovač s ekvalizérem a variabilním vstupem Aux pro každý kanál. Jeho cena je XXXX Kč.

Plus:
6 kanálů
kvalita zvuku

Mínus:
vstupy Aux na zadní straně


TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Frekvenční charakteristika 20 Hz až 50 kHz, +0/–2 dB (bez vyrovnání)
Maximální zisk 25,6 dB @ 1 kHz (bez vyrovnání)
LED indikátory úrovně osmi segmentové pro každý kanál, stejně jako hlavní signál sběrnice
Výšky EQ ±12 dB @ 10 kHz
Bass EQ ±12 dB @ 100 Hz
Vstup XLR a 1/4” TRS jack (Main Input)
Vstup 1/4” TRS jack (vstup Aux)
Vstupní impedance 40 kΩ (Main: symetrický XLR a 1/4” TRS jack); 9,9 kΩ (Přímý In: 1/4” jack);15 až 21 kΩ (Aux In: 1/4” TRS jack)
Maximální výstupní úroveň +21,5 dBu
Dynamický rozsah Typ ≥ 101dB @ 130 mW, 600 Ω zatížení, max. úroveň
Výstup XLR a 1/4” TRS jack (Main Thru)
Výstup 1/4” TRS jacky (sluchátkové výstupy)
Výstupní impedance ≤12 Ω
Max. výstupní úroveň 600Ω sluchátek: 150 mW (1 kHz); 32Ω sluchátek: 500 mW (1 kHz); 8Ωsluchátek: 150 mW (1 kHz)
Rozměry 44,5 x 482,6 x 190,5 mm (š x h x d)
Hmotnost 3,1 kg
Napájení interní zdroj napájení přepínatelný mezi 115 V, 60 Hz a 230 V, 50 Hz
Spotřeba 18 W nečinný, 60 W max.www:
nowsonic.com/en/products/studio/hexacon/

Psáno pro: časopis Muzikus 2016/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Nowsonic-Hexacon-sestikanalovy-sluchatkovy-zesilovac~06~leden~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.