muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

klávesyNovation Summit - zvukově skvěle vybavený, pětioktávový, šestnáctihlasý syntezátor

28.10. | Autor: Jan Markovič | sekce: pro muzikanty - testy

Novation Summit - zvukově skvěle vybavený, pětioktávový, šestnáctihlasý syntezátor


Summa-Summárum-Summit

Společnost Novation založili Ian Jannaway a Mark Thompson v Anglii v roce 1992, jako Novation Electronic Music Systems. Většinou si ji každý vybaví jako výrobce jedinečných klávesových syntezátorů a jejich zvukových modulů.

Přínos
Dnes se věnuje Novation DJským kontrolerům a převodníkům, především však MIDI kontrolerům a analogovým performance syntezátorům, s využitím speciální technologie Analogue Sound Modeling. Nikoho nepřekvapí, že jejich specifický zvuk si oblíbili takoví klávesoví velikáni jako Jean Michell Jarre, Jan Hammer nebo třeba Tangerine Dream, moji dávní favorité. Technologie se vyznačuje tím, že vzorky jsou generovány digitálně, na základě samplů analogových oscilátorů. Málokdo však ví, že prvním produktem nebyl nástroj jako takový, ale pouze hardwarový doplněk MM10, určený k ovládání pracovní stanice Yamaha QY10. Vzápětí následovala verze MM10-X s většími možnostmi a vyšším rozlišením, určená pro QY20. Velmi brzy se klíčovým hráčem týmu, i když externě, stává Chris Huggett, mimořádně schopný elektroinženýr a zvukový designér, který takto spolupracuje s více výrobci dodnes. Kromě svých vlastních společností EDP (Electronic Dream Plant) a OSC (Oxford Synthesizer Company), kterou mu pomohli rozjet rodiče, najdeme stopy jeho práce např. u výrobce Akai, konkrétně u populární řady samplerů S1000 a následujících.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/10 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/10

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Novation-Summit-zvukove-skvele-vybaveny-petioktavovy-sestnactihlasy-syntezator~28~rijen~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.