muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraNorman B18 Parlor Cherry Burst GT Q-Discrete - elektroakustická kytara

26.06. | Autor: Vladimír Dvořák | sekce: pro muzikanty - testy

Norman B18 Parlor Cherry Burst GT Q-Discrete - elektroakustická kytara


Zatím nijak všeobecně známá značka kanadského výrobce se opírá o jméno Roberta Godina, který právě řadou Norman zahájil v roce 1972 svoji úspěšnou kytarovou firmu v Quebecu. A se stejným důrazem na tradiční i inovativní postupy u striktně v Kanadě vyráběných nástrojů navazuje na nejlepší tradice kvalitních kanadských výrobců.

Popis
Norman B18 Parlor Cherry Burst GT Q-Discrete je poměrné dlouhé jméno poměrně malé kytary. Tvarově svým protáhlým tělem trochu připomíná legendární „vídeňku“, nemá nijak zvlášť klenuté boky, přičemž křivky horních oblin (u krku) jsou jen o málo decentnější oproti těm spodním. Horňácko-dolňáckou polemiku nechme stranou a zaměřme se na krk, který do těla vstupuje společně s dvanáctým pražcem. Nejsem si úplně jistý, jak je to s rozměry čtvrťových, polovičních a tříčtvrtečních kytar, ale tahle, ač dospělá, působí na první pohled trochu dětským dojmem.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/06 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Norman-B18-Parlor-Cherry-Burst-GT-QDiscrete-elektroakusticka-kytara~26~cerven~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.