muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

klávesyNord Wave 2 - digitální syntezátor nejvyšší třídy

18.09. | Autor: Jan Aleš | sekce: pro muzikanty - testy

Nord Wave 2 - digitální syntezátor nejvyšší třídy


Nord Wave 2 je nejnovějším z dlouhé řady syntezátorů, které vyrábí švédská firma Clavia už od poloviny 90.let. Možná to někdy může vypadat, že sytě červené klávesy jsou především módní záležitostí a že vypadají dlouhá léta všechny zhruba stejně.

Ale zároveň je potřeba také připomenout, že to byl v roce 1995 právě syntezátor Nord Lead, který se stal synonymem od té doby běžně používaného pojmu virtuální analog, či přišel s odlišnou filozofií ovládání, kdy má každá funkce svůj příslušný ovladač. Každý další syntezátor Clavie v sobě nesl a nese tuhle DNA, dále ji rozvíjí a nový Nord Wave 2 není výjimkou.

Krátký popis
Nord Wave 2 navazuje na svého předchůdce stejného jména z roku 2007. Byl to tehdy první syntezátor Nord, který uměl pracovat se samply. To
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/09 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Nord-Wave-2-digitalni-syntezator-nejvyssi-tridy~18~zari~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.