muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

klávesyNord Piano 5 - Ferrari mezi stage piany

30.08. | Autor: Jan Markovič | sekce: pro muzikanty - testy

Nord Piano 5 - Ferrari mezi stage piany


Možná by někomu lépe vyhovovalo Lamborghini (třeba mně...). Jenže o poznání tmavší odstín zjevně inklinuje k prvně jmenovanému. :-) Nicméně toto troufalé označení (k němuž mě inspiroval kolega Bob Zika) lépe odpovídá skutečnosti ve více směrech. Krom zmíněného barevného odstínu především výkonem zvukového enginu a důkladným řemeslným zpracováním.

Jak už to u tohoto populárního švédského výrobce Nord Clavia chodí, je i model Nord Piano 5 vskutku robustní nástroj. V duchu tradice švédských výrobců (viz Volvo), silný plech panelu i těla tohoto modelu nenechává nikoho na pochybách, že zde skutečně - na rozdíl od některých konkurenčních výrobců - platí ono okřídlené „bez kompromisů“. Dřevěné postranice pak elegantně dokládají nepřehlédnutelný estetický vklad vývojářů. Bytelná konstrukce prokazatelně sympatizuje s kočovnými muzikanty, jelikož vychází vstříc jejich nekonečnému přenášení výbavičky odkudkoliv kamkoliv. No a zvuk? Rozhodně dělá čest svým autorům, a s luxusním chassis nástroje dokonale koresponduje.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/08 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Nord-Piano-5-Ferrari-mezi-stage-piany~30~srpen~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.