muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukNeunaber Immerse Reverberator Mk II - digitální reverb/delay

24.4.2019 | Autor: Tomislav Zvardon | sekce: pro muzikanty - testy

Neunaber Immerse Reverberator Mk II - digitální reverb/delay


Reverb, hall, echo, či jakkoliv simulaci dozvuku pojmenujeme, je, aspoň pro mne, jeden s nejdůležitějších efektů pro kytaru. Je, myslím, velmi důležité právě výběru tohoto efektu věnovat patřičnou pozornost.

Použití najde totiž všude, napříč všemi styly, u kytary elektrické, ale i akustické, pokud hrajete doprovod či sólo, pokud jste součástí velké kapely nebo pokud sami vytváříte nějaké ambietní zvuky či plochy. Prostě kytara a dozvuk k sobě tak nějak patří (dle mého :-)). Je to efekt, který vám může pomoct při hraní, může vás inspirovat a také zásadně ovlivní zvuk kytary v nahrávce. Jsou dokonce kytaristé či party, u kterých je právě hall neodmyslitelnou součástí zvuku.
Někdo s nás se spokojí a vyhovuje mu pouze jednoduchá klasická pružina v aparátu, někdo vyhledává další možnosti, rád experimentuje a sahá po většině digitálních efektů, kterých je dnes na trhu v různých kvalitách a samozřejmě v různých cenách naštěstí poměrně hodně. Pokud se o reverby zajímáte a používáte je, mohla by vás zaujmout novinka Neunaber Immerse Reverberator Mk II. Produkty této americké firmy už řadu let patří totiž ke špičce ve svém oboru, a tak jsem se na efekt poměrně těšil.
Model Immerse Reverberator Mk II je vlastně druhou řadou velmi úspěšné řady Immerse. A tak jak píše výrobce, je efekt o základu překopán a dostal řadu nových funkcí.

Co tedy efekt nabízí
V první řadě je potřeba říct, že jde o stereofonní krabičku, takže ti z vás, kteří rádi experimentují s plochami či různými ambietními zvuky také ve stereu, ji určitě ocení. Sympatické také je, že i tak je efekt běžné velikosti. . Mk II nám nabízí tedy až osm stereofonních reverbů a přidává oproti předešlé verzi dva nové typy. V první řadě nový algoritmus WET verze 3, (čím se asi Neunaber nejvíce proslavil), který nabízí plynulejší náběh a více prostoru, navíc s nastavitelným pre-delayem a pak preset Sustain, které lze nastavit jako nekonečný reverb. Milovníci ambientu opět zaplesají radostí.
Další typy reverbu, které zde najdeme, už podle názvu určitě známe a snad každý si domyslí, jak by mohly znít. Takže Plate s pre-delayem, Hall s možností přimíchání modulace, oblíbený Spring (pružina), pak výše zmíněný Sustain, rovněž s možností přimíchání modulace, skvělá simulace páskového echa, dále Detune, trochu účinku chorusu, a nakonec velmi populární Shim. Velmi ambietní syntetický zvuk, při kterém máte dojem, že s vámi hraje ještě někdo další na klávesy. Špatně se to popisuje, poslechněte si nějaké ukázky. Ale kouzlit se s tím dá hezky. Doma mě to vždy moc baví, ale na hraní jsem to nikdy nepoužil. Musí na to být postavená muzika. Ale do studia, na vytváření různých ambietních zvuků je to krása. Kvalita všech typů reverbů je skvělá, žádný příliš velký chemický ocas, vše velmi muzikální.
Pro přesné nastavení efektů zde slouží dalších pět ovladačů, přičemž některé mají dvojí funkci podle toho, který že typ reverbu právě vyberete. Orientace je skvělá, podle velmi vydařené grafiky krabičky. Podle barvy snadno poznáte, co bude který ovladač dělat a k jakému typu reverbu je přiřazen. Koukněte na foto. Pro příklad: Při nastavení Hallu bude potenciometr přidávat do zvuku modulaci, při Plate pre-delay atd. Ovládání a uspořádání se mi moc líbí. Je to hned jasné.
Pak zde máte důležitý ovladač Mix od stoprocentně suchého až po sto procent efektu, dále Depth, tedy hloubka či účinek efektu atd. Viz popisek na krabičce.
Celkově musím říct, že se mi Neunaber Immerse Reverberator Mk II moc líbil Skvělý zvuk, spousta možností, skvělé ovládání. Jak do studia, tak na živé hraní super. Cena není úplně nízká, ale oproti konkurenci pořád v běžném cenovém rozpětí. Pokud hledáte jen například pružinový reverb, asi krabičku moc neoceníte a nevyužijete a klidně můžete zvolit i levnější verze efektu od této firmy. Pokud jste blázni do hallů, určitě se vyřádíte. Skvělá je také funkce pre-delay, kterou se možnosti nastavení o dost zvětšují. Tak přeji hodně zábavy. A nezapomínejte, že je to jen efekt. Cvičení to hezké hraní nenahradí. :-)

Info
Neunaber Immerse Reverberator Mk II je digitální reverb/delay, který nabízí široké možnosti nastavení prostorových efektů. Cena je 8092 Kč.

Plus
velikost
přehlednost
možnosti nastavení
zvuk

Mínus
Nelíbí se mi gumové ovladače na krabičce.

Technická specifikace
vstupní impedance > 1 MΩ
frekvenční rozsah 20 Hz—20 kHz
napájení 9–12 V DC
spotřeba 80 mA
rozměry 73 x 117 x 51 mm
hmotnost 251 g

Web
https://neunaber.net/products/immerse-mk-ii

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/04

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Neunaber-Immerse-Reverberator-Mk-II-digitalni-reverbdelay~24~duben~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.