muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukMorley M2 Tremonti Wah - opticky spínané signature kvákadlo

26.4.2017 | Autor: Tomáš Pavelka | sekce: pro muzikanty - testy

Morley M2 Tremonti Wah - opticky spínané signature kvákadlo


Kvákadla Morley jsou dlouhodobé stálice v pedalboardech mnoha kytaristů a diskuze o tom, jaké kvákadlo je nejlepší, neberou konce. Jeden kytarista preferuje Cry Baby, druhý Vox a třetí Morley. A je to tak správně. Kdyby existovalo jenom jedno jediné kvákadlo, byla by to „kvakonuda“. Na Morley hraje např. Steve Vai, a kdyby to nebylo vynikající kvákadlo, asi by na něj nehrál.

No a model M2 si nechal upravit dle svých představ i Mark Tremonti. Dokonce nechal na pedál nalepit tlustou černou gumu s vysokým vzorkem, aby noha neklouzala. Kvákadlo je opticky spínané, takže jakmile pohneme s pedálem, sepne se, a když ho necháme v klidu, zase se vypne. Sice spíná optika, ale jinak je to klasické kvákadlo s 100kΩ potenciometrem ovládaným mechanicky - silonovým vlascem. Co je tady navíc, je funkce boost, která způsobí nárůst hlasitosti kvákání až o 20 dB. Jinak se kvákaní nijak nemění, jen je víc nahlas a tím se dá významně dokrmit přebuzení zesilovače nebo krabičky overdrive, distortion atd. Boost se spíná klasickým plechovým footswitchem Wah Boost a úroveň boostu přidáváme přiřazeným potenciometrem Boost Level. Funkce boost je signalizována červenou LED diodou a funguje, jenom když se kváká. Když se nekváká a boost je zapnutý, stále svítí, ale nijak zvuk neovlivní. M2 Tremonti kváká příjemně, zvuk je hezky prokreslený změnou frekvence a ani krajní poloha není nepoužitelná.

Morley M2 Tremonti Wah - opticky spínané signature kvákadlo


Pozor je potřeba dávat na zdroj, protože obecně všechna kvákadla jsou velmi náchylná na rušivé brumy sítě a na další věci, jako mobilní telefony atd. Doporučuji používat M2 na 9V baterii (pokud tedy nedisponujeme dokonale odrušeným napájením).

Co může u tohoto typu bezvypínačového (switcheless) kvákadla někomu vadit, je, že začíná kvákat od spodních frekvencí. Na rozdíl od starších typů kvákadel, která se spínají došlápnutím špičkou nohy a která začínají kvákat od horní frekvence.

Morley M2 Tremonti Wah - opticky spínané signature kvákadlo


Prodleva při vypnutí je sice krátká, ale je slyšitelná a někomu může vadit. Ale dá se na ni zvyknout. A když nechceme, aby se kvákadlo vypnulo uprostřed sóla, musíme si dávat pozor, abychom nenechali pedál dlouho úplně dole, jinak se taky vypne, i když nechceme, takže je vlastně lepší pořád trochu kvákat. A kdyby vám ta prodleva přesto opravdu vadila, dá se upravit trimrem uvnitř kvákadla (po odšroubování krytu).

Info:
Morley M2 Tremonti Wah je opticky spínaný signature model kvákadla s přidanou funkcí boost.

Plusy:
hezky kváká
optické spínání
funkce boost
silná guma na pedálu s vysokým vzorkem
nastavitelná prodleva při vypnutí

Mínusy:
boost funguje jen společně s wah


TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Rozměry 232 x 139 x 70 mm
Napájení 9V baterie nebo zdroj s mínusem uprostřed
Spotřeba 13 mA
Hmotnost 1,5 kg


www:
www.morleypedals.com/dm2mark2.html

Psáno pro: časopis Muzikus 2016/10

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Morley-M2-Tremonti-Wah-opticky-spinane-signature-kvakadlo~26~duben~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.