muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraMorley 20/20 Wah Lock - moderní kytarové kvákadlo

27.02. | Autor: Tomáš Pavelka | sekce: pro muzikanty - testy

Morley 20/20 Wah Lock - moderní kytarové kvákadlo


Firma Morley vyrobila své první elektrooptické kvákadlo v roce 1974. Elektrooptické znamená, že tato technologie nepoužívá k ovládání kvákání potenciometr. Má to jednu hlavní výhodu, a to je, že se eliminuje mechanické opotřebení toho potenciometru a zároveň se nekoná tření ozubeného hřebenu přes přítlačnou plochu (což způsobuje u značně „mikrofonních“ kvákadel další nechtěné pazvuky).

Další významný technologický posun přišel až v roce 1994, kdy Morley představil první kvákadlo bez mechanického footswitche.
Pro Morley asi nejvýznamnější (obchodní) krok bylo uvedení serie Artist. A to především kvákadla Steve Vai Bad Horsie, díky tomu obecně o kvákadlech Morley už věděl každý kytarista po celém světě.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/02 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Morley-2020-Wah-Lock-moderni-kytarove-kvakadlo~27~unor~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.