přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraMooer WoodVerb - reverb pro akustické kytary

27.7.2016 | Autor: Jaroslav Šindler | sekce: pro muzikanty - testy

Mooer WoodVerb - reverb pro akustické kytary

Mooer přichází na trh s novým reverbem pro akustické kytary. Rozměrem a designem efekt zapadá do již velmi bohatého sortimentu mikroefektů této firmy. Krabička je malinká, ale kovová s bytelným kovovým footswitchem, nad kterým je modře svítící dioda signalizující zapnutý efekt. Pedál obsahuje tři simulace reverbu volitelné kovovým páčkovým přepínačem. Za prvé je to simulace plate reverbu (Reverb), pak klasický modulační reverb s přidaným chorusem (Mod) a filtr reverb s pravidelně oscilujícím filtrem (Filter). Efekt má k dispozici několik ovládacích prvků: Je to Mix - poměr mezi přímým a reverbovaným signálem, dále Decay - volí délku reverbu a poteciometr označený Tone Rate Range - zabarvení efektu. Napájení je pouze adaptérem. Efekt jsem zkoušel na jazzovou kytaru Gibson L5 a kombo Polytone, vše propojeno kabely Evidence Audio. Když jsem ho zapojil do efektové smyčky, produkoval v režimu Reverb velmi příjemný hall, který hezky doznívá a vcelku pěkně dokresluje akustický zvuk nástroje. V režimu Mod produkuje reverb s jemným chorusem. Pokud je zapojen mezi kytaru a zesilovač, je i přes zapojení true bypass patrný lehký pokles dynamiky nástroje, což je u tohoto typu kytary běžný stav skoro u všech efektů. Hlavní těžiště tohoto efektu pro akustickou kytaru vidím v použití modu Reverb a Mod. Wood Verb bych doporučil zejména pro uživatele, který si nastaví vyhovující reverb a během produkce ho příliš nemění. Díky příjemné velikosti krabičky se vejde kamkoliv do kytarového pouzdra a udělá dobrou službu. Pokud bude použit v pedalboardu, nezabere příliš místa; je ho možno, díky excentricky usazeným samicím, propojit pomocí Z propojek. Cena je 2763 Kč.


TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Vstup 1/4” monaural jack  (impedance: 470 kΩ)
Výstup 1/4” monaural jack (impedance: 100 Ω)
Napájení AC adaptér 9 V DC (střed mínus) - není součástí balení
Spotřeba 130 mA
Rozměry 93,5 × 42 × 52 mm
Hmotnost 145 g

Psáno pro: časopis Muzikus 2015/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Mooer-WoodVerb-reverb-pro-akusticke-kytary~27~cervenec~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.