přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukMooer Spark Tremolo - optické tremolo

10.2.2016 | Autor: Martin Filip | sekce: pro muzikanty - testy

Mooer Spark Tremolo - optické tremolo

Mooer Spark Tremolo
Kapesní chvění


Opravdu potřebujete napájení baterií? Opravdu tak často měníte parametry na stompboxu, že potřebujete velké pohodlné knoflíky potenciometrů? Opravdu je nezbytné vidět, ve které poloze se knob nachází? Sáhněte si do svědomí.

Pokud si přiznáte, že ne, uvolníte tím designérům stompboxů ruce a váš nový efekt pak může být... o něco menší. Mooer už doteď vyráběl zařízení, která šetří místem v pedalboardu, teď ukazuje, že pro ty, kteří se zbaví výše uvedených požadavků, dovede jít ještě dál. Vznikla řada Spark, efekty v malé, bytelné, přesvědčivě těžké kovové krabičce se čtvercovým půdorysem a s nožním spínačem uprostřed. A to je vše? Nikoliv, malé potenciometry najdete na zadní straně efektu. Tísní se tam spolu se vstupem pro adaptér a zdířkami vstupu a výstupu.

Spark Tremolo je optické tremolo, efekt který cyklicky přeskakuje mezi dvěma hodnotami amplitudy tónu. V ideálním nastavení lze říci, že tón cyklicky přerušuje. Spark Tremolo nabízí tři potenciometry: Deph pro hloubku modulace, Tone pro tónovou clonu a Speed pro rychlost pulzování efektu tremolo.

Na čem se nešetří, je oranžově svítící dioda (nebo diody): Rozzáří se celá grafika kolem spínače a Mooer tak nejspíš zastíní ostatní efekty ve vašem pedalboardu.

Jak to hraje? Pro ty, co budou vědět, napíšu jen „Twin Peaks“. Pro ty, kteří hudbu z kultovního seriálu neznají, to budu muset rozepsat. Spark dělá to, co má, a jeho chvění vytváří napjatou atmosféru, která by se dala krájet. Dává kytaře chvějivé až naléhavé pulzování, přičemž zároveň trochu protahuje sustain. Poměrně široké možnosti nastavení parametru speed umožňuje líné pulzování i nervózní chvění.

Speed v krajní pravé poloze, při nastavení největší rychlosti, vytváří trochu kovově zkreslený tón, který už není tremolem, ale je svým způsobem také využitelný. Tone umožňuje variovat tón od hutnějšího hlubšího zvuku po zvýraznění výšek.

Na první pokus je nejpříjemnější nastavit Deph na maximum a parametrem Tone co nejvíce zvýraznit basy, jenomže když si s tremolem chvíli hrajete, poznáte i půvab opačného, skoro placatého nastavení.

Spark se určitě uplatní v pedalboardech, kde už pro samé sběratelství nezbývá prostor. Hůře se do něj bude dává lomený konektor adaptéru.

Krabičku designovanou ve Velké Británii vyrobili v Číně. Prodává se za 2632 Kč.


TECHNICKÁ SPECIFIKACE

Ovládání miniaturní knoby Depth, Tone a Speed
Napájení pouze 9V adaptér (není v balení)
Spínání true bypass
Bonus samolepka suchého zipu pro uchycení v pedalbordu


www:
www.mooeraudio.com

Psáno pro: časopis Muzikus 2015/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Mooer-Spark-Tremolo-opticke-tremolo~10~unor~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.