přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukMooer Reecho - digitální delay se třemi režimy

4.3.2016 | Autor: Tomáš Pavelka | sekce: pro muzikanty - testy

Mooer Reecho - digitální delay se třemi režimy

Šikovný mikropedál od firmy Mooer. Tentokrát jde o digitální delay, který pracuje ve třech režimech. První je simulace analogového delaye, druhý je klasický digitální delay a třetí je simulace páskového echa.

Krabička je opravdu roztomile malinká, ale je kovová s kovovým footswitchem a s kovovým třípolohovým přepínačem, takže by to mělo něco vydržet. Ovládací prvky jsou běžné. Tedy největší potenciometr ovládá čas zpoždění (Time). Dva menší jsou na ovládání úrovně (E.Level) a zpětné vazby (F.Back). Navíc tady máme třípolohový přepínač zmíněných tří režimů delaye.

Zpoždění lze nastavit od 5 do 750 ms, což je vlastně dostačující, ale přeci jenom bych osobně uvítal, kdyby to umělo až 1000 ms. S takovým zpožděním už se dají dělat docela psí kusy.

V režimu Analog dostáváme příjemný zakulacený delay, který měkce mizí v dáli. Na rozdíl od skutečných analogů se ale nedá „přetočit“, takže i při nastavení všeho na maximum signál postupně jemně slábne (to se týká všech tří režimů).

Když přepneme na Real Echo, dostaneme z krabičky klasický digitální delay, který původní zvuk nijak „nemrší“, jen to nepatrně jemně uhladí výšky.

Ve třetím modu (Tape Echo) se dostáváme na tenký led digitální simulace páskového echa. Tady je ta simulace možná až trochu přehnaná, protože tak rozkolísaný zvuk jsem z páskového echa nikdy neslyšel... to by musely být pásek, hlavy i celá mechanika echa těsně před smrtí. Tu rozladěnou chorusovou modulaci bych si představoval menší.

Efekt se dá napájet pouze adaptérem, protože 9V baterie se do něj nevejde. Tady se dostávám k otázce „velikosti“ krabičky. Dokud nebudete mít tuhle krabičku v ruce, neuvědomíte si, jak je vlastně malinká. Pro někoho to může být významná úspora místa na pedalboardu, ale pro druhého může být celé ovládání příliš miniaturní. Velké plus je, že samice pro jacky jsou usazeny excentricky, takže tyhle efektíky můžeme řadit pomocí „Z“ propojek pěkně do jedné řady. Cena je 2630 Kč.


TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Napájení pouze 9V adaptérem
Spotřeba 128 mA
Rozměry 93,5 x 42 x 52 mm
Ovládání Time, E.Level, F.Back
Režimy Analog, Real Echo (digitální delay), Tape Echo
Hmotnost 160 g


www:
www.mooeraudio.com

Psáno pro: časopis Muzikus 2015/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Mooer-Reecho-digitalni-delay-se-tremi-rezimy~04~brezen~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.