přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraMooer RedKid - moderní kytarové kvákadlo

11.03. | Autor: Tomáš Pavelka | sekce: pro muzikanty - testy

Mooer RedKid - moderní kytarové kvákadlo


Firma Mooer (Shenzhen Mooer Audio Co., Ltd.) je čínský dravec, který od roku 2011 chrlí na hudebníky stovky kytarových mikrokrabiček. Za relativně velmi krátkou dobu, co Mooer existuje, si svými inovacemi prošlapala cestu do celého světa. Je dobře, že takové firmy, které se nebojí jít proti zažitým zvyklostem, existují.

Wah RedKid
Oblast kytarových kvákadel je poměrně „malý rybník“. Mantinely efektů wah jsou celkem jasně vyznačeny a vše, co je za nimi, už je většinou hodně experimentální, a tudíž i vysoce rizikové (pro výrobce). Přeci jen klasický zvuk efektu wah je jasně daný, a výrobci proto inovují na kvákadlech hlavně ovládací prvky. Zvukově se na kvákadle dá těžko něco vylepšit, protože všechna vylepšení jsou již dávno vymyšlena. Mooer s RedKid se o to přesto pokusil.

Jak to hraje
Zvuk wah RedKidu jde dál, než jak známe zvuk klasického kvákadla (i když klasický wah sound v tom taky je). RedKid má zvuk o něco prokreslenější a hlavní změnou oproti klasickému pedálu wah je, že na obou koncích sešlápnutí pedálu jde do výšek. Klasické kvákadlo má při poloze „pata dole / palec nahore“ ořezané výšky, a opačně. Mooer má na obou koncích vyšší frekvence, ty ale nejsou úplně stejné. U palce jde frekvence o něco výš než u paty. Takže můžeme začínat jak u palce, tak i u paty... Prokreslení je syté, zvuk je plný a vyrovnaný, neubírají se basy ani hlasitost - to je dobré. Kváká to nějak jako mezi klasickým wah a phaserem. I když výrobce tvrdí, že to napodobuje talkbox, já si to úplně nemyslím, i když trochu toho talkboxu tam je (ale nazývat to tak..., no budiž) a stále se to mísí s klasickým efektem wah. Musím říct, že se mi to líbí, zní to zajímavě a docela hezky se to v nahrávkách pojí s dalšími nástroji. RedKid disponuje dvěma režimy: modrým a červeným. Udělal jsem si nahrávky a porovnával je. Červený mod je víc podobný klasickému kvákadlu a modrý je trochu víc do toho talkboxu. Oba zvuky jsou si docela podobné, jen ten modrý je trochu víc „mluvící“. Není mezi nimi propastný rozdíl. A ani nemám favorita, oba jsou v pohodě.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/03 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Mooer-RedKid-moderni-kytarove-kvakadlo~11~brezen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.