přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukMooer Pitch Step - efekt spojující možnosti pitch shifteru, whammy a harmonizéru

10.05. | Autor: Marek Vaňkát | sekce: pro muzikanty - testy

Mooer Pitch Step - efekt spojující možnosti pitch shifteru, whammy a harmonizéru


Všichni jsme před nějakou dobou zaznamenali trend miniaturizace efektových pedálů. Od TC Electronic přes Hotone, kteří šli více vlastní cestou, až po stejné efekty s různými logy a asijsky znějícími názvy. Na produkci Mooeru je ale vidět, že fungují, věnují se dalšímu vývoji a posouvají se dál. Jejich snaha nabídnout za relativně nízkou cenu vlastní neotřelá řešení je jistě sympatická.

Po Free Stepu, který v jednom pedálu sdružoval Volume a Wah, přichází s Pitch Stepem, který nabízí sub nebo up oktáver a pitch shifter a svým způsobem i harmonizér s možností plynulého pohybu výšky tónu a přidání harmonie.
Miniaturizace i zde - pedál je dlouhý jen 15 cm, nevejde se na něj tedy celé chodidlo, ale pro ovládání to úplně stačí. Šasi bytelné, z kovového odlitku, včetně plechového spodního krytu. Plast je použitý pouze výjimečně, a to na umístění konektoru napájení a segmentu pohánění potenciometru, což je tak u všech kvákadel nebo volume pedálů, které nejsou optické. Vrchní nášlapná část pedálu je opatřena dvěma gumovými bloky na špičce a patě, které brání sklouznutí z pedálu. Pod nimi jsou také senzory, které efekt zapínají v režimu Sensor. Kryt baterie je zajištěný šroubem, který můžeme povolit a utáhnout trsátkem. Vstup a výstup, po jednom konektoru zleva a zprava.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/05 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Mooer-Pitch-Step-efekt-spojujici-moznosti-pitch-shifteru-whammy-a-harmonizeru~10~kveten~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.