přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukMooer Little Monster AC a Mooer Little Monster BM - malé a praktické zesilovače

29.6.2017 | Autor: Pavel Žabka | sekce: pro muzikanty - testy

Mooer Little Monster AC a Mooer Little Monster BM - malé a praktické zesilovače


Musím se přiznat, že když jsem dostal tyto dva zesilovače od britské firmy Mooer, byl jsem dost překvapený. Většina z nás, kdo už nějaký čas pracují s kytarovými efekty, si při vyslovení jména Mooer vybaví jedny z nejmenších efektových pedálů, se kterými se setkali. Nyní je na trhu novinka v podobě kompaktních, nízkovýkonových zesilovačů Little Monster AC a BM. Pojďme si je představit.

Než jsem vše zapojil a začal testovat, honila se mi hlavou myšlenka, jak silný zvuk jde dostat z hlavy, co má pouze pět wattů. Osobně jsem už léta zvyklý na kombinaci VHT Pittbull 45 v kombinaci s boxem VHT V30 4x 12” a představa, že vyměním svůj pětačtyřicetiwattový zesilovač za pětiwattový, ve mně nevzbuzovala mnoho důvěry. Opak byl však pravdou! Během prvních minut testu jsem věděl, že velikost rozhodně nebude to jediné, co mě na těchto zesilovačích překvapí...

Zvuk Little Monster BM

BM je stejně jako jeho „sourozenec“ AC celolampový zesilovač s výkonem pět wattů. Sám výrobce charakter zvuku připodobňuje ke zvuku Fender Bassmana. Při prvním pohledu zjistíme, že samotné ovládání je velmi jednoduché. Vše, co potřebujeme, je Volume, Gain a dva přepínače (Thin/Mellow a Normal/Bright). K dispozici máme dva kanály. První kanál Normal nabízí základní nezkreslený zvuk, který položí solidní základ pro charakter zvuku kytary. Druhý kanál Bright zlehka přidává zkreslení a vyšší frekvenci samotného zvuku. Přepínač Thin nabízí čistší, nacinkanější zvuk, zato při přepnutí do polohy Mellow získáte plošnější a kulatější charakter zvuku.

Mooer Little Monster AC a Mooer Little Monster BM - malé a praktické zesilovače


Zvuk Little Monster AC

Samotný AC mě překvapil o něco více. Po té, co jsem se přesvědčil u BM, že i pětiwattový zesilovač dokáže probudit sousedy, nemohl jsem se dočkat zvuku Little Monsteru AC. Stejně jako BM nabízí Volume, Gain a dva přepínače (Thin/Mellow a Normal/Top Boost). První tři přepínače mají stejnou charakteristiku jako u modelu BM, avšak s po přepnutí na Top Boost nastala ta pravá zábava. Ač má zkreslení svoje omezení, riffy od kapel jako Pantera nebo Metallica na toto zkreslení neuhrajete, dává hráči zajímavé možnosti při nastavení gainu na tomto kanálu. Charakter zkreslení vychází ze zvuku Voxu AC30 (podle výrobce), který používali kytaristé jako Brian May, členové The Beatles a další.

Popis a příslušenství

Celá hlava je neuvěřitelně kompaktní a na poměry zesilovačů velmi lehká (2,5 kg). Rozhodně se nemusíte bát transportu, AC a BM mají celokovové tělo a k tomu je v ceně polstrovaný obal s popruhem přes rameno. Na přední straně naleznete vstup pro kytaru, spínač On/Off opatřený LED diodou a již výše zmiňované potenciometry a přepínače. Na zadní straně naleznete zástrčku na napájení, přepínač impedance a výstup do reproboxu. Balení obsahuje napájecí kabel a inbusový klíč k výměně lamp.

Info:
Mooer Little Monster BM a AC jsou velmi praktické zesilovače, u kterých se nemusíte bát špatného zvuku nebo bolavých zad z jejich nošení. Určitě se jedná o zajímavou alternativu tradičních zesilovačů. Cena jsou Mooer Little Monster BM: 8 202 Kč a Mooer Little Monster AC: 7 573 Kč.

Plusy:
hmotnost
jednoduché ovládání skutečně lampový zvuk

Mínusy:
výkon (přeci jen 10 W by jim slušelo více)
absence efektové smyčky
chybí možnosti zapojení footswitche


TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Little Monster BM
Výkon 5 W
Napájení 220–240 V
Elektronky 1x předzesilovací ECC83 (12AX7), 1x předzesilovací ECC81 (12AT7), 1x výkonová 6V6GT
Hmotnost 2,55 kg
Rozměry 120 x 193 x 105 mm

Little Monster AC

Výkon 5 W
Napájení 220–240 V
Elektronky 1x předzesilovací ECC83 (12AX7), 1x výkonová EL84 (6BQ5)
Hmotnost 2,55 kg
Rozměry 120 x 193 x 105 mm


www:
www.mooeraudio.com

Psáno pro: časopis Muzikus 2016/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Mooer-Little-Monster-AC-a-Mooer-Little-Monster-BM-male-a-prakticke-zesilovace~29~cerven~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.