Mooer Hornet Black - modelingové patnáctiwattové kombo

Mooer Hornet Black - modelingové patnáctiwattové kombo
Mooer Hornet Black - modelingové patnáctiwattové kombo

Před nějakým časem jsem psal o kombech, které může kytarista použít ve stylu do jedné ruky kytaru, do druhé kombo, a jde se hrát.

Osobně mám tato menší zařízení rád, a to nejen z důvodu snadné přenositelnosti, ale i z hlediska objevování, jak si výrobce poradil s neoddiskutovatelným faktem, že je to totiž trpaslík, do kterého se musí narvat určitá autentičnost zvuku. A pak následně i z toho důvodu, že v řadě případů jde o příjemné překvapení při zjištění, že se jedná o fajn výrobek s vysokou užitnou hodnotou. Česky řečeno, že to za málo peněz může přinést hodně radosti, hodně muziky. A to je případ tohohle prcka Mooer z řady Hornet, kdy se konkrétně jedná o kombo Black.

Nenechte se mýlit, že zcela zbytečně uvádím barvu kombíčka. Tato série totiž nabízí celkem pět barev, které se vedle samotného barevného rozlišení od sebe liší podstatnou věcí - totiž že oněch devět modelací aparátů, ovládaných předním podsvíceným knoflíkem je u každé barvy jiné. A my se dnes budeme věnovat právě kombu Black.

 

První dojem?

Hned po rozbalení a prvním okouknutí vysloveně příjemný. Žádné stovky tlačítek, které by člověk čekal u modelingového komba, jenom otočné knoflíky, pět tlačítek, a odchod. Všechno v jakémsi pseudoretro stylu, který nepůsobí násilně.

 

Ovládání

Výrobce se vydal jednoznačně stylem co největší jednoduchosti. První, co vás upoutá, je otočný přepínač modelů zesilovačů, který je umístěn na přední straně hned vedle síťky čtyřohmového 6,5palcového reproduktoru. Na horní straně jsou dvě základní sekce. V první je vlevo v horní řadě vstup pro jack, jednoduchý displej a přepínač mezi mody Live/Preset, v dolní pak klasické ovladače zvuku - Gain, Treble, Mid, Bass, Volume. Ve druhé sekci jsou ovládací prvky efektů, dvě tlačítka tap tempa, tlačítko pro připojení zařízení s konektivitou Blootooth a tlačítko Tuner.

Na zadní straně najdeme spínač napájení, výstup na sluchátka a linkový vstup (pro mp3 přehrávač).

Mooer Hornet Black - modelingové patnáctiwattové kombo
Mooer Hornet Black - modelingové patnáctiwattové kombo

Modeling aparátů

To bylo to první, po čem jsem šel. Kombo modeluje celkem devět aparátů, kdy zde (samozřejmě pod specifickým označením výrobce) najdeme (od jedničky do devítky) zvuky komb Roland JC120 (široký čistý tón), Fender Twin Reverb (suchá zvonivost), hlav Marshall Plexi Lead 100 (tuhý, nekompromisní tón), Peavey 5150 (lépe to znělo na první snímač), Mesa Triple Rectifier (hezký skleněný zvuk, který se mi líbil hned zezačátku), Mesa MKIV (hodně křičící), Engl PowerBall (nablýskanější Rectifier), Biogner Uberschall (sušší, ale dlouhé zkreslení) a výrobcův preset Mooer Metal (něco mezi vším). Samozřejmě - a to zdůrazňuji - je třeba přistupovat k těmto zvukům, a tedy i k těmto hodnocením, zcela v intencích zvukových možností tohoto kombíčka.

A výkon? Mohu vám říci, že při plném volume to dokázalo ječet docela hezky... Doma těch patnáct wattů rozhodně nevyužijete. Na party, v hospodě, při jamu v okruhu přátel ale určitě...

 

Efekty

Knoflík Mod neboli modulace nabízí efekty Chorus, Phaser a Vibrato, kdy otáčením se nastaví intenzita efektu a tlačítkem M.Tap pod knoflíkem nastavíte tap tempo efektu. Prostřední knoflík, Delay, také nabízí tři typy delaye, a to Analog, Tape a Digital. I zde je tlačítko D.Tap, kterým se dá nastavit vlastní tempo a průběh efektu. Třetím knoflíkem je Reverb, který opět nabízí tři typy reverbu, a to Room, Hall a Church.

 

Další vychytávky

V sekci efektů jsou ještě dvě záležitosti: Tlačítko BT, kterým se ke kombu můžete připojit zařízením s konektivitou Bluetooth, a tlačítko Tuner, kterým si můžete nastavit jednotnou hlasitost pro všechny presety. Šikovná vychytávka.

 

Presety a jejich tvorba a ukládání

Zase další jednoduchost, což je dobře. Přepnete tlačítko Live/Preset do modu Preset (objeví se číslo aparátu, které máte zvoleno). Pokud si třeba chcete upravit úplně všechny přednastavené aparáty, všech devět, tak si vždy na jeden najedete, upravíte si zvuk otočnými knoflíky včetně efektů, podržíte tlačítko Preset, číslo začne blikat, a když přestane, máte to v paměti. A takto můžete postupovat u všech devíti možností.

 

Resumé?

Líbí se mi. To, co to má očekávaně dělat, to dělá, žádné zbytečné chemické zvuky, žádné dlouhodobé programování. To je vše. Za mne OK.

 

Info::

Mooer Hornet Black je modelingové patnáctiwattové kombo nabízející kvalitní modely zesilovačů, řadu efektů s nezávislým tap tempem, dva operační mody a uložení a opětné obnovení devíti uživatelských nastavení s možností bezdrátového připojení zařízení s Bluetooth pro přehrávání podkladů. I když je primárně určeno začátečníkům, je vhodné i pro domácí cvičení nebo pro někoho, jak jsem říkal v úvodu, kdo si vezme do jedné ruky kytaru a do druhé (nebo skoro do kapsy) právě toto kombo. Cena je 2797 Kč.

 

Plus::

malé rozměry

malá hmotnost

jednoduchost ovládání

šíře a rozsahy ekvalizace

 

Mínus::

Při těchto podmínkách a v tomto segmentu komb žádné podstatné, pouze mi připadalo malé zahloubení držadla na zadní straně, protože se může lehce vysmeknout (ale kdo ví, zda to šlo konstrukčně víc vyhloubit). A to, že už bez brýlí nemohu přečíst názvy aparátů, je taky už moje chyba...

 

Technická specifikace

výkon 15 W
počet simulací aparátů 9
počet presetů 9
počet modů 2 (Live / Preset)
počet efektů 5 (Chorus, Phaser, Vibrato, Delay – analog/tape/digital, Reverb – room/hall/church)
ovládání Gain, Treble, Mid, Bass, Volume
rozměry 29 x 17,3 x 25,5 cm
hmotnost 2,9 kg

 

Web

www.mooeraudio.com/?product/201706303733.html

Psáno pro časopis Muzikus