přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraMooer GE 200 - pokročilý kytarový multiefekt

19.05. | Autor: Tomáš Pavelka | sekce: pro muzikanty - testy

Mooer GE 200 - pokročilý kytarový multiefekt


Mooer GE 200 je přesně ta věc, která tady mezi kytarovými multiefekty chyběla. Šikovně vyplňuje mezeru mezi levnými a drahými multiefekty. Zvukově a vzhledově se řadí do vyšší kategorie a cenově do té nižší střední.

Co to umí?
Umí to „všechno“. Vše, co potřebujeme na domácí nahrávání i na live vystupování. Když k tomu připojíme externí expression pedál a kvákadlo (i když wah to umí taky), tak už nepotřebujeme nic jiného než kabely a kombo. Nemá to další periferie, jako je MIDI či efektová smyčka. Asi by se to do toho ani fyzicky nevešlo.

Nejdřív zvuk
O zvuk přeci jde především. Ze všech podobných zařízení, co jsem slyšel, je tohle zatím to nejlepší (z kategorie do 10 000 Kč a možná víc).
Vezmu to postupně. První, co mě zajímalo, byly simulace kytarových aparátů. Prošel jsem je všechny. Zvukově jsou značně různé. Což je dobře, protože zvuková různost je to, co dělá muziku zajímavou. Zajímaly mě především zkreslené zvuky. Velmi se mi líbila simulace Messa Boogie Mark III a Mark V, pak JCM 900, simulace zesilovačů Peavey a Orange. Z celkového počtu 55 aparátů se mi jich velmi líbilo deset, což obsáhlo velkou škálu zvuků. On ten vysoký počet 55 je dán tím, že některé aparáty jsou tam dvakrát, jednou s čistým a pak se zkresleným zvukem. Parametry (ovládání) aparátů jsou pro všechny simulace stejné: Gain, Bass, Mid, Treble, Presence a Master.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/05 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Mooer-GE-200-pokrocily-kytarovy-multiefekt~19~kveten~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.