přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraMooer 019 - UK Gold PLX a 020 - Blueno - další dva přírůstky do rodiny miniaturních digitálních preampů

21.07. | Autor: Tomáš Pavelka | sekce: pro muzikanty - testy

Mooer 019 - UK Gold PLX a 020 - Blueno - další dva přírůstky do rodiny miniaturních digitálních preampů


Krabičky čínské firmy Mooer se pomalu a jistě stávají běžnou součástí vybavení mnoha kytaristů. Mooer má v portfoliu již cca šedesát různých typů jednotlivých efektů, multiefekty, kvákadla, zesilovače, komba a další příslušenství. Těch jejich hezkých věciček je opravdu spousta.

Dnes se podívám na krabičky, které patří do nové kategorie, kterou jsou digitální pre-ampy s modelingem zvuku různých kytarových zesilovačů. Hned na začátku můžete namítnout, že originály určitě hrajou líp. Ano, to je pádný argument. Ale tady jde o velmi sofistikovanou technologii, která věrně reprodukuje zvuk i chování vzácných a drahých zesilovačů, které si většina z nás nikdy nebude moci dovolit pořídit. A to je účel této hry.

Nejdřív něco k principu těchto pre-ampů. Není to standardní kytarová krabička typu overdrive/distortion. Je to vlastně modeling kytarového zesilovače, tak jak to v reálu hraje. Má to stejný charakter zvuku, zkreslení, dynamiku a headroom. Má to třípásmové korekce. Mezi kanály pre-ampu je rozdíl (originál může být i jednokanál na různé úrovni hlasitosti) ve zvuku, zkreslení, v kompresi a headroomu. Každý ten pre-amp hraje jinak (je jich celkem již dvacet typů). Navíc to má i simulaci impulzní odezvy reproboxu. Takže na to můžeme hrát i bez komba, např. na normální hi-fi nebo do PC. Oba kanály si automaticky pamatují poslední nastavení, takže když to hodíme do kapsy a přitom pohneme malými potenciometry, tak po opětovném zapojení to zase hraje tak, jak jsme to měli naposledy nastaveno.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/07 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Mooer-019-UK-Gold-PLX-a-020-Blueno-dalsi-dva-prirustky-do-rodiny-miniaturnich-digitalnich-preampu~21~cervenec~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.