přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukMonster Rock Instrument Cable - luxusní nástrojové kabely

16.4.2006 | Autor: Michal Staněk | sekce: pro muzikanty - testy

Monster Rock Instrument Cable

Monster Rock Instrument Cable

Představovat firmu Monster je pravděpodobně zbytečné, jen pro pořádek - jde o jednoho z největších producentů zvukových kabelů a součástek s přenosem zvuku dále souvisejících. A nutno zmínit, že je jedním z nejkvalitnějších - kabely Monster jsou pojmem i ve světě hi-fistických akademiků s netopýříma ušima, kteří jsou leckdy ochotni za jedno (!) propojení jednotlivých komponentů domácí aparatury utratit i pětimístné částky.
Pojďme zpět na zem - model Rock Instrument představuje druhý nejkvalitnější kabel řady Prolink (nad ním je jen studiová, na podiu těžko použitelná zvuková hadice PRO 1000) a je speciálně určen rockovým kytaristům. Firma dodává kabely takto určené i směrem k elektroakustickým, jazzovým a basovým kytaristům.
Na první pohled je kabel o poznání silnější než většina konkurentů, letované spoje v luxusních pozlacených (24 karátů) jackách jsou pevně zality v průhledném plastu a působí celkově bytelným, až nezničitelným dojmem. Patentované technologie firmy zajišťují nejen dokonalé odstínění procházejícího signálu a mechanickou odolnost, ale především speciální vinutí s následkem přirozeného a na středních frekvencích fázově vyrovnaného přenosu.
To zní sice hezky, ale každého kytaristu zajímá především výsledný zvuk - první rozdíly nemusí být až tak patrné, ale s ohledem na zkreslený kytarový zvuk, kdy je signál mnohonásobně přebuzen, hrají i ty nejmenší detaily v přenosu signálu u výsledného zvuku významnou roli. Nesmíme zapomínat ani na degradaci signálu průchodem přes různé efektové krabičky a procesory, kde i u krátkých kabelových propojek mezi nimi hrozí nebezpečí ochuzení původního signálu. Kabel Rock Instrument v provedení 21 stop (cca 6 m) zněl v porovnání s konkurencí daleko konkrétněji a vyrovnaněji, po jeho odpojení jsem měl pocit, jakoby nebylo vše v pořádku a zvuk byl frekvenčně užší a poněkud "za dekou". Mluvit o dokonalém odstínění a absenci jakýchkoli brumů a ruchů i v pohybu je zde myslím pověstným a zbytečným nošením dříví v les.
Závěrem bych chtěl podotknout, že investici do kvalitnějšího kabelu nepovažuji za jakousi snobskou manýru, naopak - znám mnoho hráčů, kteří mají svoje padesáti a vícetisícové nástroje propojeny s neméně drahými aparaturami tak mizernými kabely, až je to zarážející a často je pak pohled na bezmocně mávající hvězdu směrem ke zvukaři nad brumícím nebo dokonce vynechávajícím zvukem opravdu smutný.
Cena kabelu je 1588 Kč.

Psáno pro: časopis Muzikus 2005/11

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Monster-Rock-Instrument-Cable-luxusni-nastrojove-kabely~16~duben~2006/

Komentáře

celkový počet: 1

rajče  Monster rock instrument cable

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.