muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukMonkey Banana Gibbon Air - aktivní bedýnky

22.6.2018 | Autor: Ladislav Ptáček | sekce: pro muzikanty - testy
Z ovládacího potenciometru se na nás šklebí srandovní opičák. Na první pohled docela sympaťák.

Oko
Testované aktivní bedýnky asi nebudou mít ambice být hlavními monitory v profesionálním prostředí, ale poskytnou základní poslech v domácím ministudiu nebo potěšit ucho posluchačovo u počítače při nějaké té střílečce či romantickém bijáku.

Monkey Banana Gibbon Air - aktivní bedýnkyRozměry jsou spíše menší, za zmínku stojí větší hloubka. Překvapila mě nízká hmotnost, přeci jenom je člověk zvyklý na robustnější kousky (podle zaběhlého: čím těžší, tím to bude lépe hrát).Co se týče vstupů a výstupů, najdeme je u aktivní bedny jak zezadu, tak i zepředu, viz obrázky. Za zmínku stojí málokdy viděný výstup na subwoofer. Avšak co je u tohoto modelu zásadní, je vstup Bluetooth. K němu odkazuje i samotný název tohoto modelu.
V krabici najdeme potřebné kabely i stručný manuál. Bedny na pohled nijak designově nevybočují, z dálky mohou snadno připomínat konkurenční kousky. Jinak průměrný vzhled zachraňuje nabídka tří barevných provedení.
Jen na okraj zmíním nepřesně vsazený konektorový terminál u pasivní bedny; s vysokou pravděpodobností jde o nahodilou vadu u testovaného kusu, na propagačních fotkách na netu je terminál umístěn správně.

Ruka
Ovládání je intuitivní, manuál budeme potřebovat jenom při prvním propojení se zařízením s Bluetooth konektivitou. Zapnutí obstará krátký stisk hlavního otočného ovladače, kterým současně regulujeme hlasitost. Je podsvícený, což na přímém světle není moc vidět, ale ve tmě to působí efektně. Opakovaným stiskem spínače Source přepínáme mezi vstupy cinch/malý jack/Bluetooth.
Propojení s Bluetooth proběhlo během pár sekund. Celá koncepce fungovala parádně bez jakéhokoliv škobrtnutí, odhaduji, že uvnitř není nainstalován žádný Android ani Windows.

Gibon čtyřikrát jinak: V nabídce Monkey Banana najdeme hned čtyři různé gibonovské modely: Gibbon 5, Gibbon 8, Gibbon 10 a testovaná Air. Pětka a osmička jsou aktivní monitory, desítka je aktivní subwoofer.

Ucho
Dle očekávání mají bedýnky středovější zvuk, věrnější a jistější podání dostaneme spíše u basů než u výšek. Při výkonu někde nad osmdesát procent už se bedýnky zahlcují. Pokud se s výkonem držíme při zemi, jsme odměněni pohodovým poslechem, který zvuk nijak nezabarvuje. Je třeba počítat se směrovostí výšek; je okamžitě znát, pokud hlavu přemístíme z poslechového rovnoramenného trojúhelníku. Při pohybu po místnosti je nenáročný poslech i nadále v pohodě (film, muzika), na míchání je třeba si pozici striktně hlídat.
Zvuk, jeho detaily i prostorová lokalizace odpovídají cenové třídě. Ani v dobrém, ani ve zlém nijak nevybočují ze standardního průměru. Tipuji, že do vyšší ceny se promítlo bezdrátové rozhraní. Potěší korekce výšek a basů, které zde mají opodstatnění. Dala se s nimi podle potřeby doladit barva, přičemž mi přišlo, že větší míry posílení bylo možné dosáhnout u basů než výšek.

Monkey Banana Gibbon Air - aktivní bedýnkyÚsta
Na bednách mě baví bezdrátové rozhraní. Protože ho u svého zesilovače při domácím poslechu (TV, mp3) už nějaký ten pátek využívám, vím, jaká je to slast. On je to totiž velký komfort, mít bedýnky napevno umístěné někde v  nábytku a neřešit soustavné a otravné propojování a drátování. Pro poslech stačí zapnout, čudlíkem zvolit zdroj, a z mobilu nebo notebooku už hrneme muziku.


Info
Aktivní bedýnky s výkonem 30 W pro převážně domácí využití s bezdrátovým rozhraním Bluetooth 2.0. Doporučená cena 6490 Kč.

Plus
modrý zub!
funkční korekce
obsah balení
nápadité ovládání

Mínus
nenápaditý tvar
škoda, že není dálkové ovládání

Technická specifikace
Výkon na kanál 30W
LF repro 4” polypropylénová membrána
HF repro 3/4” hedvábná membrána
HF úroveň –6dB ~ +6 dB na 10 Khz
LF úroveň –6dB ~ +6 dB na 100 hz
frekvenční odezva 60 Hz – 22 kHz
frekvence Crossover 3kHz
odstup S/N >90dB
vstupy 2x cinch, malý 3,5mm jack, Bluetooth 2.0
výstupy sluchátka, Subwoofer-Out, 2x nesymetrický cinch, výstup na druhou bedýnku
vstupní citlivost +4 dBu (symetrický), –10 dBV (nesymetrický)
nabídka barevného provedení červená, černá, bílá
hmotnost 5,6 kg
rozměry 18 x 15 x 22 cm


www.monkey-banana.de

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Monkey-Banana-Gibbon-Air-aktivni-bedynky~22~cerven~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.