přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukMojave Audio MA-300, MA-301fet, MA-50 - studiové mikrofony

08.05. | Autor: Ladislav Ptáček | sekce: pro muzikanty - testy

Mojave Audio MA-300, MA-301fet, MA-50 - studiové mikrofony


Slovo Mojave evokuje poušť, Divoký západ a rozlehlé prérie s indiánskými válečníky kmene Mohavů. Ale také je to výrobce mikrofonů. Značka je spjata se jménem David Royer. A kde je tenhle mág, nemůže jít o nějaké noname čínské deriváty, ale o svébytné originály.

Rodokmen
Za návrhem mikrofonů stojí podle firemních prospektů přímo David Royer. Ten se proslavil mj. návrhem legendárních páskových (ribbonových) kousků firmy Royer Labs. Pro seznámení s mikrofony Royer koukněte třeba na recenzi párovaných R-121 od Václava Vlachého (Muzikus č. 7/2018).
V rámci testu jsme vyzkoušeli elektronkový MA-300, tranzistorový MA-301FET a kondenzátorový MA-50. Po rozbalení na nás dýchne pocit luxusu. Všechny mikrofony jsou dodávány v ochranném kufříku. Bezpečí především. To je dotaženo k dokonalosti u MA-300, kde máme kufříky dva(!). Jeden velký, ve kterém je kromě trafa, kabelu a pavouka ještě jeden menší kufřík na samotný mikrofon. Součástí každého balení je kartička s potvrzením pravosti a ručně vepsaným typem a výrobním číslem. Přiložená je i samolepka.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/05 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Mojave-Audio-MA300-MA301fet-MA50-studiove-mikrofony~08~kveten~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.