muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

klávesyModal Electronics Argon 8X - klávesový syntezátor

28.12.2020 | Autor: Milan Kopecký | sekce: pro muzikanty - testy

Modal Electronics Argon 8X - klávesový syntezátor



Když se trochu zamyslím nad světem zvuku, klávesových nástrojů, modulů a různých udělátek, nemohu nedospět k jinému závěru, než že delší dobu žijeme v době návratu ke starým dobrým praktikám. Pochopitelně s využitím moderních technologií. Může to - obrazně v módu fantazie - vypadat jako elektromobil s bakelitovou kastlí. A právě tím autem může být i nástroj od britské firmy Modal Electronics označený Argon 8X. Z chemie si pamatuju, že argon je vzácný plyn.

To avizované spojení (v mé fantazii) můžeme skvěle aplikovat právě na hudební nástroj plný koleček a tlačítek, který mi před pár dny přistál v mé pracovně na stojanu. Rozhodně si nemyslím, že by to bylo něco převratného. Tak to prostě je, každá doba si žádá své. Máme po prvních dvou dekádách 21. století oproti našim předkům výhodu - je na co navazovat.
V 50. letech 20. století, když se ke slovu dostávaly Hammondovy varhany, byly to průkopnické instrumenty. A jak říká jeden kolega, „dobré věci už byly“, a platí to napříč lidským konáním, počínaje auty, konče třeba hudebními nástroji. A dnes, sedmdesát let poté, se znovu dostávají ke slovu nástroje, které jako bychom už někde slyšeli.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/12 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Modal-Electronics-Argon-8X-klavesovy-syntezator~28~prosinec~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.