přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukMipro MT-24 a ACT-2401 - set kytarové vysílačky a přijímače

14.11.2018 | Autor: Ladislav Ptáček | sekce: pro muzikanty - testy

Mipro MT-24 a ACT-2401 - set kytarové vysílačky a přijímače


Kabel je dobrá věc. Dokud nemáme vysílačku.

Proč vlastně mastit na kytaru bez drátu? Tuhle otázku asi položí jen ten, kdo to ještě nevyzkoušel. Bezdrátová svoboda pohybu je totiž úžasná až návyková.

Balíme děvčata
Na zvukovce si v pohodě dojdete až k mixu, zvuk je jako na dlani. Během hraní se můžete kolébat kamkoliv a poskakovat jako tarantule bez zakopávání. Vše korunuje kytarista-balič, který se na baru lísá k dívkám a do toho nepřestávat hrát. Úspěch je zaručen.

Mipro MT-24 a ACT-2401 - set kytarové vysílačky a přijímače


Vysílačka
Má mohutnější tělíčko, asi jako nabíječka na mobil. Jack se dá nastavit od rovnoběžného po pravoúhlý. Polohování jde po krocích, udržuje navolený sklon. Pak je tu malý vypínač se čtyřsegmentovou stupnicí stavu baterie. Zespodu jsou dvířka na Li-on akumulátorek. Vydrží určitě déle než tužkovka, ale chce to mít náhradní.
Kvůli rozměrům se hodí nejlépe na kytary typu Gibson, Telecaster, SG, lubovky 355, apod., tedy kdy bude vyklopen do pravého úhlu. Pokud je zasunut zespoda (třeba u Telecasteru), při hraní se pohybuje. Přiloženou gumovou přísavkou jí uchytíme a vše je v cajku. U strata šla do zapuštěné samice vysílačka také, ale krásně to nevypadalo, vyčnívala znatelně nad povrch nástroje. Řešením by byl krátký kablík, anebo jiný typ vysílačky.

Mipro MT-24 a ACT-2401 - set kytarové vysílačky a přijímače


Přijímač
Má profi vzhled, dobře čitelný displej, a hlavně jednoduché ovládání. Můžeme navolit kanál spolu s ID, což pomůže k nalezení nejvhodnějšího přenosu (známe třeba z přenosných vysílaček). Dále lze nastavit sílu výkonu antény (low/high), úroveň výstupního signálu (-20 až +10 dB) a ekvalizaci. Ovládání je snadné, vše řešíme jedním otočným voličem.
Důležitou věcičkou je tlačítko ACT. K přijímači dáme na cca ve vzdálenosto třicet centimetrů vysílačku, stiskneme ACT, a obě mašinky se samy spárují. Uf, takže žádné prohledávání kanálů není třeba podstupovat.

Testované kousky mají mnoho bratříčků a sestřiček. Na stránkách iMusicData.cz najdeme velkou paletu bezdrátových mikrofonů, vysílaček, přijímačů, příslušenství, obalů, celkem přes dvě stě položek.

Udávaná latence je čtyři milisekundy vysílačka a čtyři přijímač, tedy celkem osm milisekund. Je to moc nebo málo? Pro srovnání: Rychlost zvuku je tři sta třicet metrů za sekundu, zvuk tedy urazí jeden metr za tři milisekundy. Když stojíme tři metry od komba, zvuk k nám putuje devět milisekund.

Vysílačkujeme
První věc: žádné zpoždění. Výrobcem deklarovaná latence je stejně malá, jako mají kytarové simulace v počítači. Tedy nepostřehnutelná. Druhá věc: ovlivnění signálu. To není oproti standardnímu kabelu téměř žádné. Pokorně přiznáváme, že slepý test zásadní rozdíly neodhalil. Kytara zní dobře, nic se neztrácí, ani barva ani dynamika. Testované kousky už patří ke střední třídě, nejde o žádné základní modely.
Deklarovaná výdrž deset hodin se nám v reálu pohybovala kolem slušných devět hodin. Výrobce udává dosah sto metrů. My jsme zkoušeli nějakých padesát, a vše šlapalo jak hodinky. Přenos v pohodě fungoval mezi místnostmi, přes dvoje zavřené dveře, i v patrovém domě, opět přes zavřené dveře. Ne vždycky se při testování užije tolik srandy, jako když jdete otevřít návštěvě s kytarou na krku, která vyřvává z aparátu z horního patra.

Tak let’s go!
Kytarová vysílačka je určitý luxus, který nemusí každého oslovit. Jasně, do studia asi i nadále s kabelem, ale na živé hraní je bez debat obrovským plusem.
Pokud máte nějakou tu kačku navíc a ještě jste nic podobného nevyzkoušeli, tak konec váhání. Rozhodně tyhle hračky stojí alespoň za vyzkoušení.

Info
Set kytarové vysílačky a přijímače střední třídy s digitálním přenosem signálu. Doporučené ceny: Vysílač MT-24 5650 Kč, přijímač ACT-2401 5770 Kč, nabíječka MP-80 2690 Kč.

Plus
kvalitní přenos
snadné ovládání
párování ACT
výstup TR i XLR

Mínus
větší tělíčko vysílačky
robustní rozměry nabíječky
zdroje k nabíječce a přijímači jsou rozdílné, pomohla by unifikace

Technická specifikace
Vysílač MT–24
přenosová frekvence2,4 GHz
vzorkování24 bitů/44,1 kHz
frek. odezva20 Hz–20 kHz
zpoždění (latence)<4 ms
signalizace stavu bateriíLED dioda, čtyři úrovně
impedance1 MΩ
konektor3,5 mm nebo 6,3 mm (redukce)
udávaná výdrž10 hod (4 hod nabíjení), 1 hod (25 min. nabíjení)
Přijímač ACT–2401
modulaceFSK, digitální
počet kanálů12
počet ID64
udávaný dosah100 m
počet kanálů1x
displejano, OLED
vzorkování24 bitů/44,1 kHz
zpoždění (latence)<4 ms
výstupyXLR, TR
napájeníadaptér 12 V DC/1 A (je přiložen)
rozměr1/2 U
hmotnost0,75 kg

Web
www.mipro.com.tw

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/11

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Mipro-MT24-a-ACT2401-set-kytarove-vysilacky-a-prijimace~14~listopad~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.