muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukMikrofonní stojany Tama - mikrofonní stojany Tama na bicí z řady Iron Works

26.6.2018 | Autor: Miloš Rábl | sekce: pro muzikanty - testy
Známý světový výrobce bicích souprav Tama nám dnes představí mikrofonní stojany řady Iron Works vyráběné ve verzích Studio a Tour. Jak již název napovídá, jedná se o stojany pro studio a pódiovou produkci.

Mikrofonní stojany Tama - mikrofonní stojany Tama na bicí z řady Iron WorksTestem prošlo celkem pět modelů. Větší třínohé masivní stojany MS736BK Studio a S436BK Tour, menší třínohé masivní stojany MS736LBK Studio a MS436LBK Tour a nízký stojan s kruhovou základnou pro mikrofon s extra nízkým profilem MS736RELBK Studio.
Na první pohled je patrné, že verze Studio má na rameni větší závaží a také je celkově masivnější. Rozdíl je samozřejmě patrný i v celkové vázestojanů, kdy verze Studio je podstatně těžší než verze Tour. Neznamená to však, že by verze Tour neměla tak kvalitní klouby a možnosti aretace.
Všechny modely jsou konstrukčně velice dobře koncipované a propracovány do nejmenších detailů. Stativy a ramena jsou teleskopická, díky čemuž lze polohu mikrofonu nastavit velice rychle a bez nutnosti hýbat celým stojanem. Zapomeňte na plastové díly jako u běžných stojanů, které

Mikrofonní stojany Tama - mikrofonní stojany Tama na bicí z řady Iron Workskdyž dotáhnete, tak se mikrofon pohne o pár centimetrů. Všechny aretační prvky jsou z kvalitní pozinkované oceli. Díky speciálnímu uchycení ramena pomocí pozinkovaných velkoplošných prstenců se nepohne ani opravdu těžký lampový mikrofon nastavený na dlouhém rameni. Veškeré nastavování stojanů jde lehce a je přesné. Černá povrchová úprava působí elegantně a v kombinaci s kvalitním zpracováním je zřejmé, že stojany ve studiu vydrží léta.

Mikrofonní stojany Tama - mikrofonní stojany Tama na bicí z řady Iron WorksKdyž to shrneme, tak stojanům není co vytknout. Pořizovací cena by měla být okolo dvou tisíc korun, což se může zdát hodně oproti jiným stojanům, ovšem cena odpovídá kvalitě. Pořízení těchto stojanů je rozhodně dobrá investice. Ušetříte díky nim čas a nervy při nastavování a navíc dle kvalitního zpracování budou ve studiu i na pódiu sloužit dlouhou dobu.

Mikrofonní stojany Tama - mikrofonní stojany Tama na bicí z řady Iron WorksInfo
Mikrofonní stojany Tama na bicí z řady Iron Works.

Plus
perfektní manipulace
stabilita
pevná aretace i při větším zatížení

Mínus
U nízkého stojanu MS736RELBK Studio nemožnost nastavení výšky stativu držícího raménko. V případě použití mikrofonu uvnitř velkého bubnu nastane problém.

Technické parametry

Tama MS736BK Studio
výška 98–165 cm
rameno lze nastavit v rozsahu 50–85 cm
hmotnost 5,4 kg
cena 2 760 Kč
Tama MS436BK Tour
výška 98–165 cm
rameno lze nastavit v rozsahu 50–85 cm
hmotnost 3,9 kg
cena 1 930 Kč
Tama  MS736LBK Studio
výška 44–60 cm
rameno lze nastavit v rozsahu 50–85 cm
hmotnost 4,7 kg
cena 2 760 Kč
Tama MS436LBK Tour
výška 44–60 cm
rameno lze nastavit v rozsahu 50–85 cm
hmotnost 3,1 kg
cena 1 930 Kč
Tama MS736RELBK Studio
výška 28 cm
rameno lze nastavit v rozsahu 50–85 cm
hmotnost 7,7 kg
cena 1 930 Kč

www.tamamicstands.com/products/index.html

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Mikrofonni-stojany-Tama-mikrofonni-stojany-Tama-na-bici-z-rady-Iron-Works~26~cerven~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.