přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíMeinl Hybrid Slap-Top Cajon - cajon netradičního tvaru

7.6.2017 | Autor: Tokhi | sekce: pro muzikanty - testy

Meinl Hybrid Slap-Top Cajon - cajon netradičního tvaru

Jednou z novinek na trhu perkusí je tahle vychytávka. Je to cajon. Firma Meinl má inovace nejrůznějšího charakteru velmi v oblibě. Cajon nemusí být krabice. Může to být třeba i nástroj poněkud zvláštního vzhledu, třeba s průřezem ve tvaru písmene X.

Jedná se o záležitost, kterou ocení jak muzikanti (hojně cestující), tak i ti, kteří vlastně nejezdí nikam a hledají jen nástroj na party či k táboráku. Slap-Top cajon je lehounký, parádní na transport a manipulaci, navíc se díky svému speciálnímu tvaru dobře drží.

Nesedí se tedy přímo na něm, jak by se dalo u jakéhokoliv jiného cajonu předpokládat. Uprostřed má pak ozvučný otvor, kterým jde zvuk ven.

Dva nástroje v jednom

Velmi povedeným vynálezem je to, že jedna strana „bedýnky“ má pod deskou struník jako klasické cajony a druhá ne. Můžete si vybrat, na co zrovna chcete hrát. Když jste obratní, zvládnete používat i obě strany najednou.

Struníkov“ část zní klasicky, jak by se dalo čekat - jako horní snare část klasického cajonu, rozuměj krabice, na které se sedí. Co se týče basů, tak se těm se rozlučte. Logicky, malé tělo a pohodlí při přenosu je bonusem, který nás ale stál v podstatě jakékoliv basové údery, ale ty někdy nejsou potřeba. Kdo by hledal subbass u trianglu, že?

Druhá strana pak připomíná zvuk nástroje bongo cajon, který má tedy také dvě části jako klasické bongo (jedna polovina má vyšší zvuk, jako bubínek macho, druhá - hembra- je hlubšího charakteru).

Zvuk

Celkově je zvuk nástroje velmi příjemný na obou částech. Zvukový charakter tedy hodnotím velmi kladně. Žádné polohy neskřípou, nechrastí, povrch je citlivý a přečte i sebejemnější hru prsty, a nejrůznější rolly, víry a další lehčí údery jsou tak velmi konkrétní.
Funguje i tlumení jako u klasického bonga, případně tedy kouzla jako hra na oba povrchy zároveň.

Závěrem
Nástroj je velmi milým překvapením a jednoznačně zpestřením na trhu perkusí a bicích. Za relativně málo peněz opravdu hodně muziky. Na unplugged koncerty a potlach s kamarády, jako když najdeš. Cena je 2 150 Kč.


TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Dřevo baltská bříza (baltic birch)
Označení HTOPCAJ3NT
Rozměry 36,8 x 25,4 x 14,6 cm
Povrchová úprava naturalwww:
meinlpercussion.com/products/Product/show/2570/2571/2572/

Psáno pro: časopis Muzikus 2016/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Meinl-Hybrid-SlapTop-Cajon-cajon-netradicniho-tvaru~07~cerven~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.