muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíMeinl Djembe Alpine Series - pestrá djembe s laminátovým lubem

29.09. | Autor: Mojmír Mohapl | sekce: pro muzikanty - testy

Meinl Djembe Alpine Series - pestrá djembe s laminátovým lubem


Německá firma Meinl už dlouhá léta mapuje vcelku zajímavým způsobem tradiční svět perkusí a přidává k nim taky nové druhy nástrojů. Použitím nových materiálů, především laminátu a termoplastů, dává nástrojům nové užitné vlastnosti a celkem úspěšně zkouší skamarádit užití těchto materiálů s tovární velkovýrobou, což má zase příznivý vliv na jejich cenu.

Produkce firmy Meinl

Poučen frankfurtskými veletrhy i nabídkou v obchodech jsem ani nečekal, že mi domů přijdou dva ručně vydlabané kmeny potažené liánami přitaženou kozí kůži, případně srstí ze hřbetu buvola uloveného za měsíční noci se pasoucího na savaně.
Vcelku zásadním technickým počinem firmy Meinl byl vývoj tzv. „umělé kůže“ někdy zhruba na počátku tisíciletí. Podobně jako se to stalo u
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/09 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Meinl-Djembe-Alpine-Series-pestra-djembe-s-laminatovym-lubem~29~zari~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.