přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíMeinl Classics Custom - nová řada činelů

12.12.2011 | Autor: Radek Sladký | sekce: pro muzikanty - testy

Meinl Classics Custom - nová řada činelů

Novou řadu činelů Classics Custom jsem testoval na živém vystoupení i při nahrávání ve studiu. Série má zcela nový design. Činely jsou vyrobeny z bronzu B10 s vyšším obsahem cínu, než měly původní Classics (B8), na vzhledu se podepsala i počítačem řízená výroba a leštěný povrch Brilliant.

Sada Classic Custom Set obsahuje čtrnáctipalcovou hi-hatku, šestnáctiplacový heavy crash a dvacetipalcový medium ride + perfektní pevný plastový obal se středovým šroubem a maticí. S ohledem na cenu (lehce přes deset tisíc korun) vás její kvalita příjemně překvapí. Nejvíc mě zaujal šestnáctiplacový rash “, který má velice příjemně průrazný zvuk. Výborná je i čtrnáctipalcová hi-hatka, která je při hraní jak na otevřené, tak i zavřené činely pěkně razantní a výtečně reaguje na akcenty. Velmi dobře ladí s ostatními činely sady. Dvacetipalcový ride zní sytě jak při hraní „na pupek“, tak na ostatní oblasti. Jediné, co mi u Classics Custom chybí, je osmnáctipalcový crash, protože jako většina hráčů potřebuji při hraní minimálně dva crashe. Každopádně však tato profesionálně znějící sada pro svou kvalitu i cenu vyplňuje mezeru na trhu.

Další činely se sadou vyváženě harmonizují. Črtnáctipalcový medium crash má sytý, lahodný, výše položený sound s dobrou dynamikou. Spolu s výraznějším šestnáctipalcovým crashem se hodí pro méně agresivní rock a pop-rock. Sedmnáctipalcový medium crash už se skvěle prosadí i v hlasitější hudbě, na poslech je velice příjemný, sytěji zabarvený. Moc se mi líbí osmnáctipalcový power crash. Ve spojení s předchozím sedmnáctipalcovým může velmi dobře konkurovat i dražším činelům vyšších řad.

Šestnáctiplacová china je opět velmi vydařeným kusem a i přes menší průměr se svým sytým a průrazným soundem dobře prosadí. Osmnáctipalcová china mi kupodivu připadala o něco méně výraznější, ale i ta je povedená a dobře snáší i větší atak.
Classic Custom zkrátka přináší profesionální kvalitu za velmi rozumné peníze. Mohu vřele doporučit!

Sadu jsem půjčil i bubeníkovi skupiny Alkehol Martinu Melmusovi - jeho komentář: „... super plechy, a za tyhle prachy, bomba!“ Dva činely si hned nechal.

slitina: bronz B10, Brilliant
Splash 8, 10, 12“: od 1160 Kč
Medium Crash 14, 16, 17, 18“: od 1900 Kč
Powerful Crash 16, 18, 20“: od 2650 Kč
Medium HiHat 14, 15“: od 3800 Kč
Powerful HiHat 14“: 3800 Kč
China 16, 18“: od 2650 Kč
Medium Ride 20“: 4080 Kč
Powerful Ride 20, 22“: od 4080 Kč
Set 141620 + Case: 10 530 Kč

Psáno pro: časopis Muzikus 2011/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Meinl-Classics-Custom-nova-rada-cinelu~12~prosinec~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.