přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíMeinl Artisan Tango Cajon - perkusivní nástroj s velmi dobrou imitací soupravy

29.01. | Autor: Matěj Kubíček | sekce: pro muzikanty - testy

Meinl Artisan Tango Cajon - perkusivní nástroj s velmi dobrou imitací soupravy

Německý výrobce hudebních nástrojů Meinl je primárně známý svou produkcí činelů a jejich rychlým vstupem mezi nejvyšší světovou třídu, nicméně pozadu nezůstává ani v oblasti perkusivních nástrojů, jako jsou bonga, conga, všemožné belly, blocky a tamburíny, a v neposlední řadě také populární cajony. Podobně jako další výrobci, nabízí jich Meinl celou škálu, od začátečnických až po profesionální nástroje, a jeden z těch lepších, i když stále v rozumné cenové hladině, si popíšeme dnes.

V obecném povědomí je cajon spojen se dvěma oblastmi hudby: španělským flamencem a afro-peruánskou hudbou z jižní Ameriky. Cajon vznikl již v šestnáctém století, a je tak, i přes svou relativní novost v našich končinách, několikanásobně starší než například bicí souprava anebo elektrická kytara. Cajon ze země svého původu dorazil k bývalým conquistadorům o několik století později než tuny zlata, pro které chamtiví Evropané zotročili půlku Ameriky, a jeho prvním velkým ambasadorem se stal až ve druhé polovině dvacátího století legendární virtuozní kytarista Paco de Lucia. Největší rozmach v rámci západní kultury cajon prodělává právě nyní, kdy zástupy pouličních, akustických a cestujících bubeníků oceňují jeho skladnost a zároveň relativní zvukovou bohatost a podobnost bicí soupravě.
,

Cajon je obvykle složen ze dvou typů dřeva
Přední, tedy hrací, stěna je tvořena tenkou deskou nazývanou tapa, v tomto případě z exotického materálu limba (který se proslavil hlavně jako materiál pro výrobu kytar Gibson Explorer a Flying V), zbylých pět stěn tvoří devítivrstvá březová deska. Březové dřevo je pro
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/01 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Meinl-Artisan-Tango-Cajon-perkusivni-nastroj-s-velmi-dobrou-imitaci-soupravy~29~leden~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.