muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraMartin Guitars D-16E - elektroakustický dreadnought s vrchní deskou ze smrku sitka

31.10. | Autor: Marek Vaňkát | sekce: pro muzikanty - testy

Martin Guitars D-16E - elektroakustický dreadnought s vrchní deskou ze smrku sitka


„Marten...“ Když to vyslovíme takhle, všichni víme, která bije. A věřil bych klidně tomu, že v akustických kytarách jsou pro většinu z nás nástroje Martin Guitars tím úplně nejlepším. Většina z nás, kteří jsme se narodili desítky let před přelomem tisíciletí, jsme po kytaře Martin toužili a ne v málo případech (a stejně tak já) jsme si z Martina udělali modlu, ve kterou bezmezně věříme.

Vzor toho, jak by taková akustická kytara měla vypadat a jak by měla i hrát. Pro většinu z nás udělala právě tato značka pro akustickou kytaru nejvíc. I když dneska už nemá na trhu až takový monopol a my si můžeme vybírat z obdobně kvalitních (myšleno špičkových) nástrojů i třeba s trochu jiným charakterem, který nám může i vyhovovat třeba o trochu víc. Stejně ale budeme respektovat EST. 1833 jako neoddiskutovatelný fakt toho, že C. F. Martin je prostě ten, který už tenkrát tak nějak přišel na to, jak na to.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/10 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/10

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Martin-Guitars-D16E-elektroakusticky-dreadnought-s-vrchni-deskou-ze-smrku-sitka~31~rijen~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.