muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraMarkbass Strings Ultimate a Advanced - poniklované, respektive ocelové baskytarové struny

11.02. | Autor: Marek Bero | sekce: pro muzikanty - testy

Markbass Strings Ultimate a Advanced - poniklované, respektive ocelové baskytarové struny


Možná to pro vás bude novinka, ale po celá staletí byla italská oblast Abruzzo domovem téměř všech výrobců nástrojových strun. Umění výroby strun se zrodilo v této krásné části světa a zřejmě právě tam může i mnoho dnešních značek vystopovat svůj původ.

Marco de Virgiliis se rozhodl v této tradici pokračovat. Markbass získal D’Orazio Strings, kteří vyrábějí struny od roku 1859, a přivedl je do rodiny Markbass. Jedná se o, mnohými basisty vítané, rozšíření nabídky produktů.
Osobně jsem měl možnost otestovat dvě řady strun - niklové Ultimate a ocelové Advanced. Jedná se o basové struny vyrobené z vysoce kvalitního vybraného poniklovaného (Ultimate) nebo čistě ocelového drátu (Advanced), ručně navinutém na šestihranném jádru z vysoce uhlíkové oceli. Jsou navrženy tak, aby poskytovaly větší měkkost na dotek a příjemný feeling, s vyváženým tónem mezi jednotlivými strunami a tradičním hřejivým niklovým (Ultimate) nebo klavírně rezonančním (Advanced) zvukem.
Obě řady vám nabídnou výběr dvou typů rozměrů: .040 nebo .045 (měřeno podle struny G) a varianty pro čtyř-, pěti- nebo šestistrunnou baskytaru.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/02 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Markbass-Strings-Ultimate-a-Advanced-poniklovane-respektive-ocelove-baskytarove-struny~11~unor~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.