muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukMXR Timmy Overdrive - custom shop overdrive

26.08. | Autor: Tomáš Pavelka | sekce: pro muzikanty - testy

MXR Timmy Overdrive - custom shop overdrive


Analogové kytarové efekty overdrive byly, jsou a budou. To zní dobře, že? Abych se přiznal, o tomto efektu jsem vůbec nevěděl. Až nedávno jsem na YouTube viděl nějaké porovnání těch „nejlepších“ a Timmy byl mezi nimi, nicméně jelikož takových videí jsou spousty, nevěnoval jsem tomu pozornost.

No a teď ho mám doma na zemi, zapojený do lampového pre-ampu (to proto, že si s lampami dobře rozumí) a hraju si. Na efekty overdrive se mě žáci často ptají. Otázka je stále stejná: K čemu má overdrive sloužit? Odpověď: Overdrive je konstruován především k tomu, aby „nakopával“ aparáty - komba, hlavy, pre-ampy. Když máme moc čistý zvuk a chceme, aby byl víc zkreslený, použijeme pedál overdrive.
Efekty overdrive používají různé technologie. Různé typy polovodičů - tranzistorů, operačních zesilovačů atd. A také různé typy zapojení obvodů. Beru šroubovák a Timmyho otevírám. Pomocí „lupy“ v mobilu fotím součástky.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/08 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/MXR-Timmy-Overdrive-custom-shop-overdrive~26~srpen~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.