přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

softwareM-Audio Fast Track C400 a C600 - zvukové karty

14.7.2013 | Autor: Ladislav Ptáček | sekce: pro muzikanty - testy

M-Audio Fast Track C400 a C600 - zvukové karty

Obě karty jsou určené pro umístění na stůl. Jsou si hodně podobné, šestistovka má pouze navíc tlačítka pro ovládání DAW (Play, Stop, Posun v čase). A samo sebou, že se liší počtem vstupů a výstupů a rozměry. Další popis se tedy bude týkat obou krasavic zároveň.

Na první pohled zaujme elegantní vzhled à la černá perla (z Labuánu). Levá lesklá polovina je určena pro vstupy, pravá pro výstupy. Krabice je celoplastová a poměrně lehká. Provedení vstupních jacků na přední straně (In a Phones) působí trochu lacinějším dojmem, ale svou funkci splňují.

Úroveň vstupů je signalizována „měřáky“ z osmi LED diod. Kolečka pro nastavení vstupní úrovně jsou bohužel docela nízká a malá. A protože mají tuhý chod, mohou prokluzovat. Tlačítko pro fantomové napájení je dle mého kusu zbytečně „nápadné“, mohlo být umístěné více stranou; přeci jen ho nepřepínáme tak často. Naopak velké kolečko pro výstupní úroveň zasluhuje pochvalu, díky velkému průměru se s ním manipuluje snadno. Stejně tak zbylá ovládací tlačítka jsou velká akorát a mají vhodně tuhý chod, zabraňující nechtěnému přepnutí. Sluchátka mají vlastní nastavení úrovně. Šikovná jsou tlačítka pro aktivaci výstupních párů (A, B pro C400, resp. A, B, C pro C600).

Karta C400 pro svou činnost nepotřebuje externí ovladač, napájení si bere z USB. Hodí se  pro mobilní nahrávání. Uvnitř jsou „zabudovány“ slušně znějící efekty reverb a delay. Po jejich aktivaci můžeme mít ve sluchátkách efektovaný signál bez zpoždění, ale přitom nahrávat suchý zvuk. Je to fajn pro lepší pocit ze hry a přitom si nezavřeme vrátka pro následné experimenty s efektováním.

Je nutné ocenit, že v balení dostaneme „ořezanou“ verzi Pro Tools SE 8 s balíkem plug-inů. Zásadní omezení má v možném nahrávání pouze dvou stop současně (plus některá další, jako maximální počet audio a MIDI stop atd.). V podmínkách domácího studia nic zásadního, pro rozsáhlejší práci bude nutná plná verze.

Práce s kartou a výsledný zvuk odpovídají očekávání a cenové hladině. Latence se díky ovladači ASIO pohybovala na slušné úrovni někde kolem šesti až sedmi milisekund. Díky rozhranní USB 2.0 je možné naplno využít maximální rozlišení 24 bitů/96 kHz. Celkově je koncepce umístění karet na stůl velmi šikovná, a zde je výrobcem dotažená ke zdárnému konci. I přes nemalou konkurenci mají tyhle „Perly z Labuánu“ velkou šanci uspět. Laťku cena/výkon nastavují vysoko.


www:
www.m-audio.com/index.php?do=products.family&ID=USBinterfaces

Psáno pro: časopis Muzikus 2012/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/MAudio-Fast-Track-C400-a-C600-zvukove-karty~14~cervenec~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.