přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraM-Audio Audiophile FireWire

20.7.2004 | Autor: Miki Jelínek | sekce: pro muzikanty - testy

M-Audio Audiophile FireWire

M-Audio Audiophile FireWire

Audiophile je hardwarové audio/MIDI rozhraní pro Windows i MacOS. Přístroj navazuje na předchozí USB verzi, je však podstatně výkonnější, neboť využívá sběrnici IEEE-1394 (FireWire). Ta byla vyvinuta firmou Apple jako vysokorychlostní interface především pro potřeby digitalizovaného videa. Jeho komunikační kapacita svou rychlostí i spolehlivostí daleko převyšuje SCSI a nárokům na přenos audio signálu vyhovuje víc než dostatečně.
Na zadní stěně malého robustního desktop boxu (kovová konstrukce) jsou zleva vedle vstupu pro adaptér dva FireWire porty, S/PDIF digitální vstup a výstup (cinch), MIDI In/Out konektory, čtyři analogové audio výstupy (stereo A, B) a dva analogové vstupy (všechno cinch).
Síťový napaječ není nutný, pokud je počítač vybaven šestipinovým FireWire konektorem, který dovede zajistit i napájení.
Na přední stěně najdeme standardní stereo jack pro monitorovací sluchátka (s regulací úrovně a přepínačem A-B výstupu), dvě kontrolní LED pro digitální I/O, regulaci hlavní výstupní úrovně a vypínač.
Součástí přístroje je také softwarový ovladač, který kontroluje routing, monitoring, úrovně jednotlivých výstupů a další parametry.
AD převodníky jsou 24bitové, vzorkovací frekvence volitelná v několika hodnotách rozpětí 32-96 kHz.
Otočný potenciometr pro regulaci úrovně má programovatelné přiřazení (vstup, výstup, aux send/return).
MIDI konektory umožnují standardní šestnáctikanálový vstup i výstup.
Celkem tedy Audiophile modul integruje čtyři vstupy (2 digitální) a šestikanálový výstup (2 kanály digitální), pro jejichž ovládání má k dispozici vlastní soft-mix.
Pracuje samostatně s driverem v nativním modu (prakticky nulová latence signálu), ale může komunikovat i se standardem ASIO (velmi nízká až zanedbatelná latence).
Ač na pohled nevelký, splňuje špičkové profesionální nároky na kvalitu a přenos zvuku.
Velmi dobře se uplatní ve spojení s HDR aplikacemi, ale také při živém provozu nebo jako DJ mix.Dá se dokonce konfigurovat i pro šestikanálový surround playback.
Součástí dodávky je CD s drivery, ovládacím software a PDF manuálem a několik disků s demoverzemi různých aplikací (Maximum Audio Tools, upravený Propellerheads Reason, Ableton Live, ProSessions Sampler).
Na trhu je řada podobných zařízení, ale M-Audio Firewire Audiophile nesporně patří k těm nejlepším. Koupit lze za 9990 Kč.Psáno pro: časopis Muzikus 2004/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/MAudio-Audiophile-FireWire~20~cervenec~2004/

Komentáře

celkový počet: 1

Lucius  kompatibilita

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.