muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraLine 6 POD Go - moderní modelingový efektový procesor

13.03. | Autor: Tomáš Pavelka | sekce: pro muzikanty - testy

Line 6 POD Go - moderní modelingový efektový procesor


Line 6 konečně přichází se střední třídou kytarového multiefektu, který vychází z mnohem dražších modelů Helix. Už samotný název POD Go napovídá, že značka Line 6 navazuje na sérii veleúspěšných starších, „klasických červených podů“, které existují v kytarovém světě již dvacet let.

Co vlastně ve středně velkém case od Line 6 POD Go máme? Modelů zesilovačů to má stejně jako drahý Helix, 209 efektů, 256 pamětí pro zvuky (ve dvou bankách - 128 je továrních a 128 uživatelských, editovatelných, ale dá se ukládat do všech). Doporučuji tovární presety nechat pro začátek beze změn a vrtat se v těch pro uživatele. Každý z 256 patchů má ještě možnost čtyř snapshotů.

Aparáty
Jsou tady k dispozici „kytarové hlavy a komba“. Napočítal jsem jich 82. V tabulce jich uvádějí 83. Někde se jeden ztratil, nevadí 82 je dost. Několikanásobně dražší model Helix jich má stejně. Nebudu je tady všechny vyjmenovávat, ale obecně jsou to softwarové klony těch nejpopulárnějších kytarových aparátů a komb. Je úplně nemožné všechno tohle mít fyzicky.
Parametry zesilovačů jsou: input gain (Drive, někde dokonce 2x), Bass, Mid, Treble, presence, volume kanálu, Master Volume, Sag, Ripple, Bias, BiasX, Hum (jen u některých, dle typu). Sag - doleva udělá zvuk „tight“ pro moderní metal a doprava víc pro blues a rock. Hum a Riplle přidávají virtuální „brum a nestálost střídavého proudu“ ze sítě (přiznám se, že jsem to nepoužíval, ale ta možnost tu je).
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/03 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Line-6-POD-Go-moderni-modelingovy-efektovy-procesor~13~brezen~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.