přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraLine 6 LowDown Studio 110 - "simulující" mini-kombo"

12.12.2007 | Autor: Zdeněk Wimpy Tichota | sekce: pro muzikanty - testy

Line 6 LowDown Studio 110 -

Line 6 LowDown Studio 110 - "simulující" mini-kombo"

Firma Line 6 na nás útočí svou novou řadou designově povedených aparátů, které jsou vybaveny zvukovými simulacemi. Opravdu jsem při vyndání tohoto kombo-miminka z krabice doslova roztál.

Popis
Design se opravdu povedl, pěkná mřížka s logem Line 6 v kovu, černý potahový materiál, čistě zakončen vkusnými, matnými černými rohy, panel a šasi zesilovače je z plechu se zajímavou "jehličkovou" strukturou, toto celé doplňují chromované knoflíky.
Kombo je osazeno jedním 10" reproduktorem a 75W zesilovačem. Na zadním panelu nalezneme canon linkový výstup s vlastním vypínatelným uzemněním, dále výstup z preampu a síťový vypínač. Preamp nabízí čtyři simulace aparátů označené jako Clean, R & B, Rock a Grind. Pro jejich volbu jsou určeny čtyři svítivá gumová tlačítka, která rovněž slouží k uložení přednastaveného vlastního zvuku, a to jejich přidržením na pár sekund. Kombo se ovládá pomocí knoflíků: Drive, Bass, Low-mid, Hi-mid, Treble; dále je zde Kompresor a Master. Simulace jsou inspirovány kultovními aparáty: Clean (Eden Traveler); R & B (1968 B-15 Flip Top); Rock (`74 Ampeg SVT); Grind (zkreslený SansAmp PSA-1 hraný přes SVT). Dále zde naleznete efekt synth bass, který se spíná přidržením dvou středních tlačitek simulací. Ovládá se knoflíky určenými pro korekce, které v režimu Synth Bass dostanou novou funkci určenou k ovládání pouze tohoto efektu. Nutno dodat, že s nastavením si to chce pohrát a správnému fungování efektu je nutno i přizpůsobit dynamiku hry.
Na panelu už chybí jen zmínit vstup pro instrument, který je doplněn tlačítkem -10 dB, pro snížení vstupní úrovně (někdy označované též active/pasive), dále je zde výstup na sluchátka a vstup pro externí audio zdroj označený jako CD/mp3.

Použití
Myslím, že tento typ aparátu je formát, který se vám neztratí. Kombíčko se bude rozhodně hodit doma na cvičení, design určitě přesvědčí i vaší družku či manželku a nebudete ho muset po cvičbě uklízet pod postel. Věřím, že i ona sama a ráda tu a tam zbaví tento milý aparátek drobků a prachu. Může se hodit i jako záloha při výpadku vašeho hlavního aparátu nebo automobilu, v této situaci bude LowDown Studio 110 i dobrý spolucestovatel v MHD. Věřím ale, že i v komornějších seskupeních může sloužit jako plnohodnotný aparát. LowDown Studio 110 nese sice nálepku Rock Tone, ale v režimu Clean může posloužit třeba i kontrabasistům, kteří s oblibou, díky rozměrům svého nástroje, rádi vyhledávají podobná mini komba. Výrobce nabádá používat kombo a simulace zvuků při nahrávání, nebo ho celé využít jako preamp k velkému aparátu. Myslím, že nahrávání ano, ale využívat kombo jako preamp bude asi málokdo.

Zvuk
Kombo nabízí zajímavé zvukové možnosti, osobně mi nejvíc vyhovuje simulace Clean, zvuk zní celkem přirozeně, ale i ostatní simulace se mohou hodit, nebo někoho osloví právě ony. Reproduktor se chová klidně i při dynamických rázech a maximální hlasitost lze označit jako dostačující, rozhodně to není žádné "šeptátko", ale pochopitelně díky svým rozměrům a výkonu má toto kombo svoje limity. Jediné, co bych na combu ještě uvítal, je nastavitelný tweeter, ale je to věc názoru a spousta hráčů právě tweeter nepoužívá. Absenci tweeteru lze doladit pomocí korekcí. K úplné dokonalosti bych přivítal i výstup pro externí box a doplnění řady LowDown o externí boxy se stejným designem jako komba, ale toto mé fantazírování zřejmě není totožné s filozofií firmy. Pokud o pořízení podobného aparátu uvažujete, není nic snadnějšího, než si LowDown Studio 110 vyzkoušet a třeba ho porovnat s výrobky jiných firem této nejmenší kategorie. Na internetové prezentaci firmy Line 6 rovněž najdete audio i video ukázky, které vám mohou pomoci při vašem výběru.


Info:
Line 6 LowDown Studio 110 je 75 W kombo se simulací zvuků aparátů, se synth bass modulací a kompresorem. Cena je stanovena na 7940 Kč včetně DPH.

Plus:
design, užitnost, zvukové možnosti

minus:
absence tweetru a výstupu na externí box
trochu moc divoký synth-bass efekt


Technická specifiakce:
výkon: 75 W
reproduktory (průměr, impedance). 1 x 10 "
výstup pro ext. repro: ne
výstup pro sluchátka: ano
počet kanálů: 1
efektová smyčka: ne
ovládací prvky: Drive, Bass, Low-mid, Hi-mid, Treble, Kompresor a Master + 4 tlačítka pro simulace
váha: 11 kg
rozměry: 31,5 x 31,5 x 31,5 cm
footswitch: ne
lampy/solid state/mosfet: tranzistor
další příslušenství: ne
efekty analog/digital: digital i analog
horna ne
limiter ne
kompresor: ano

Psáno pro: časopis Muzikus 2007/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Line-6-LowDown-Studio-110-simulujici-minikombo~12~prosinec~2007/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.