muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukLeem PM-802D a PM-401D - kompaktní mixážní pulttly s koncovými zesilovači

9.2.2002 | Autor: Vladimír Wildt | sekce: pro muzikanty - testy

Leem PM-802D a PM-401D - kompaktní mixážní pulttly

Leem PM-802D a PM-401D - kompaktní mixážní pulttly

Mixážní pult v jedné krabici s výkonovým zesilovačem, toť "Powermixer". V dnešním testu se zaměříme na korejské výrobky firmy Leem. Protože nejsem schopen změřit udávané elektrické parametry, budu přístroje posuzovat
z hlediska uživatelského.
Když jsem přístroje uviděl, napadlo mě pojmenovat je "Malý a velký brácha". Design je v obou případech stejný. Kvádr, který je potažen černým kobercem, s plastikovými rohy a jedním uchem na boční straně na přenášení. Na předním panelu je umístěno ovládání a na zadním panelu chladiče a výstupy. Odlišují se jen svojí velikostí, počtem vstupů, výstupním výkonem a drobnostmi v ovládacím komfortu. Určeny jsou pro menší hudební skupiny, ale i pro ozvučení hudebních klubů a kaváren. Musíte si jen uvědomit, zda vám bude vybraný přístroj svojí kapacitou stačit. Potom jistě oceníte výhodu, že máte v jedné krabici mixážní pult, zesilovač i hall. Ale jako každý "kombajn" mají Power Mixy své nevýhody. Ty spočívají především v menších možnostech ovládání (Velké mixážní pulty mají více auxů, bohatší ovládání korekcí, inserty a mnoho dalšího.). U některých využití je však složitost spíše na závadu a čím více možností, tím hůře. Tady nemáte vlastně co zkazit. Také transport je u takto lehkých zesilovačů výhodný.
Po zapnutí přístrojů se po vteřince ozve klapnutí výstupního relé, které připojuje reproduktory až po správném nastartování zesilovače, a odpadají tak rány do reproduktorů. Signál připojíte buď do symetrického vstupu XLR, nebo jackem 6,3 mm. Pokud je signál příliš silný, můžete jeho úroveň potlačit tlačítkem Pad o 20 dB. Korekce basů a výšek jsou na vhodných kmitočtech a jejich použití závisí jen na vašem vkusu. Další regulátor slouží k ovládání efektu na jednotlivých vstupech. Na výstupu přístrojů jsou ještě celkové korekce (u PM-401D basy a výšky, u PM-802D je to pětipásmový ekvalizér), kterými můžete doladit buď akustiku daného prostoru, nebo použité reproboxy. Zabudovaný efekt mnoho možností nenabízí, ale našel jsem několik použitelných kombinací.
V návodu, který je dodáván s těmito přístroji z výroby i v českém překladu, jsem narazil na nesprávné informace a poněkud nešťastně řešený popis. Domnívám se, že to bylo způsobeno snahou zjednodušit návod a popsat oba přístroje najednou. Popisován je vlastně větší přístroj PM-802D. Tím se jaksi nedostalo na typ PM-401D. Myslím si, že zákazníci, pro které jsou přístroje určeny, potřebují přesný a "polopatický" návod. Dovedu si představit, jak zákazník na menším typu hledá to, co tam není, a naopak. Například: PM-401D na vstupní jednotce nemá ovládání Pan, není stereofonní 2 x 100 W, jak je uvedeno, ale mono 1 x 100 W, nemá stereo vstup pro sluchátka, ale mono, nemá ekvalizér, ale basy a výšky, apod.Leem PM-802D a PM-401D - kompaktní mixážní pulttly

Leem PM-802D a PM-401D - kompaktní mixážní pulttly

Celkové hodnocení
Vše funguje správně, jen cena mi připadá vzhledem k cenám konkurenčních firem vyšší. Ještě jednou opakuji, pokud vám přístroje vyhoví kapacitou vstupů a svým výkonem, oceníte slušný hall, příjemné korekce a celkovou výbavu. (V současné době jsou již na stránkach www.dexon.cz připraveny ke stažení nové verze návodů.)info
 • Leem PM-802D a PM-401D jsou kompaktní mixážní pulty s koncovými zesilovači (Power Mix) se čtyřmi nebo osmi vstupy a vestavěným efektem. Ceny jsou 11 500 Kč pro PM-401D a 19 900 Kč pro PM-802D. Distributor: Dexon, Důl ČSA, 735 00 Karviná - Doly, tel.: +420 69 631 71 36.


  plus
 • kompaktní řešení
 • váha pro transport
 • jednoduché ovládání
 • design


  minus
 • nepřesnosti v návodu
 • cena
  Malý brácha (typ PM-401D)


  rozměry: 405 x 220 x 295 mm
  hmotnost: 11 kg
  vstupy: čtyři - mono
  výkon: 100 W / 4 W
  Vstupní ovládací jednotka:
  Level - regulátor pro nastavení vstupní citlivosti (hlasitost). Effect Control - regulátor efektu. Low - regulátor pro nastavení basů v rozsahu +/- 15 dB. High - regulátor pro nastavení výšek v rozsahu +/- 15dB. Pad - utlumení vstupního signálu o - 20 dB. HI-Z - konektor jack 6,3 mm pro linkový vstup. Low-Z - konektor XLR pro symetrický (mikrofonní) vstup.
  Jednotka ovládání hallu:
  Dealey - regulátor nastavení časového zpoždění echa. Repeat - regulátor nastavení počtu ozvěn echa. Level - regulátor pro nastavení poměru čistého signálu s efektovým.
  Výstupní jednotka:
  Master Volume - regulátor celkové hlasitosti zesilovače. Low - regulátor pro nastavení basů v rozsahu +/- 15dB. High - regulátor pro nastavení výšek v rozsahu +/- 15dB. Record a Play Back - konektory cinch pro vstup a výstup (MG, CD). Aux / Tape Level - regulátor hlasitosti pro cinch konektory (MG, CD). Headphone Level - regulátor hlasitosti sluchátek. Headphone Jack - konektor jack pro připojení sluchátek.
  Na zadním panelu:
  Line Out - výstupní linka. Main In - možnost připojení dalšího přístroje.
  Připojení reproduktorů:
  100 W / minimálně 4 W (2x jack 6,3 mm jedna reprobedna 4 W nebo dvě 8 W).
  Cena: 11 500 Kč


  Velký brácha (typ PM-802D)
  rozměry: 515 x 290 x 325 mm
  hmotnost: 18 kg
  vstupy: osm - mono
  výkon: 2 x 100 W / 4 W
  Vstupní ovládací jednotka:
  Level - regulátor pro nastavení vstupní citlivosti (hlasitost). Pan Control - panorama levý a pravý kanál. Effect Control - regulátor efektu. Low - regulátor pro nastavení basů v rozsahu +/- 15 dB. High - regulátor pro nastavení výšek v rozsahu +/- 15 dB. Pad - utlumení vstupního signálu o - 20 dB. HI-Z - konektor jack 6,3 mm pro linkový vstup. Low-Z - konektor XLR pro symetrický (mikrofonní) vstup.
  Jednotka ovládání hallu:
  Delay - regulátor nastavení časového zpoždění echa. Repeat - regulátor nastavení počtu ozvěn echa. Level - regulátor pro nastavení poměru čistého signálu s efektovým.
  Výstupní jednotky:
  Send Jack - konektor pro vyslání signálu do přídavného efektu. Return Jack - konektor pro návratový signál z přídavného efektu. Record a Play Back - konektory cinch pro vstup a výstup (MG, CD). Aux / Tape Level - regulátor hlasitosti pro cinch konektory (MG, CD). Headphone Level - regulátor hlasitosti sluchátek. Headphone Jack - stereo konektor jack pro připojení sluchátek. Aux In - konektor jack 6,3 mm pro externí vstup. Stereo Graphic Equalizer - pětipásmový ekvalizér pro oba kanály. Master Volume - dva regulátory celkové hlasitosti zesilovače. Mixer Output Jack - možnost připojení dalšího zesilovače, nebo efektu. Main Input Jack - možnost připojení dalšího efektu.
  Cena: 19 900 Kč


  Psáno pro: časopis Muzikus 2002/01

 • Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Leem-PM802D-a-PM401D-kompaktni-mixazni-pulttly-s-koncovymi-zesilovaci~09~unor~2002/

  Komentáře

  celkový počet: 0

  Buďte první...


   
   
   
  &;

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.