přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraLTD TE-254 - příjemně a přátelsky hratelný nástroj

09.04. | Autor: Vladimír Dvořák | sekce: pro muzikanty - testy

LTD TE-254 - příjemně a přátelsky hratelný nástroj


Firmu ESP s opravdu impozantním prortfoliem světových hráčů v jejím dresu asi není třeba dvakrát představovat, a tak rovnou pojďme k prvnímu pohledu na objekt dnešního testu.

Popis
Papírová krabice naznačuje kategorii nástrojů v ní uložených, ale leckdy to může mást. Z molitanového pytle se tentokrát vyloupla kytara typu Telecaster se vším, co je pro něj typické. Mimo jiné tedy tvar těla, uspořádání ovládacích prvků, dva snímače. U těchto typů běžné osazení šikmo umístěného singlu u kobylky je v tomto případě zkombinováno s použitím dvoucívkového humbuckeru u krku. Standardní je také použití světlého dřeva pro krk a hmatník. Podobně tak tělo světlé přírodní barvy je opatřeno tříbarevným „burstem“ v matně lesklém laku. Při bližším ohledání se dá objevit ne až tak dokonalé zabroušení pražců. Co však zaujme na první pohled, jsou jakoby prošoupané vrstvy laku na očekávaných místech. Tak jak se to dělávalo v kdysi moderním „jetém“ kytarovém „used vintage“ designu. Proti gustu žádný dišputát, ale jak už někdo řekl, mám pocit, že je lepší, když si každý plejer nástroj odře sám. Ty jizvy mají pak svou unikátní, kolikrát až pozoruhodnou historii: „Jo tady ten škrábanec mám od Franty, co se s basou nečekaně otočil...“, „... tenhle zásek je po pádu, když jsem se učil házet kytaru za hlavu...“, „... s tímhle vrypem se mi vrátila od Pepy...“ Znáte to.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/04 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/04

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/LTD-TE254-prijemne-a-pratelsky-hratelny-nastroj~09~duben~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.