muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraLTD Deluxe EC-1000FR - Test Lespóla s flojdrouzem

21.9.2010 | Autor: Jezz. | sekce: pro muzikanty - testy

LTD Deluxe EC-1000FR - Test Lespóla s flojdrouzem

LTD Deluxe EC-1000FR - Test Lespóla s flojdrouzem

Pravidelní čtenáři možná zaregistrovali test kolegy djw, který pro červnové číslo 2005 otestoval tuto kytaru v provedení s pevnou kobylkou. Dnes se podíváme na verzi s Floyd Rose.

Značku spíše luxusních kytar ESP představovat jistě nemusím. Celá plejáda firemních hráčů udělala kus skvělé práce. Že pod křídla ESP patří také značka LTD, asi víte také. Tyto kytary jsou vyráběné v Koreji, nabízí tak know-how a zpracování ESP za nižší cenu. Dnes testovaná kytara (ESP) LTD Deluxe EC-1000FR patří do série De Luxe. Pro ilustraci: dnes výrobní portfolio pod značkou LTD zahrnuje série: Graphic, Deluxe a Standard. Série Deluxe má pět zástupců: EC-1000, H-1001, M-1000, MH-1000 a Viper-1000. A aby to bylo úplné, kytaru EC-1000 můžete mít v sedmi provedeních, kromě dnes testované mají všechny pevnou kobylku a struník (stop-bar a kobylka tonepros) a liší se barvou finiše, hardwarem, snímači a hmatníkem. Kromě dnes testované mají luxusní „earvanu“ (mám ji na jedné kytaře a mohu jen doporučit).Testovaná kytara je nejdražší ze série - kvůli tremolu. Pokud byste hledali ekvivalent pod značkou ESP, hledejte Eclipse II - FR.

Kytara

Je tvaru les paul, ale jak jsme u ESP zvyklí, je to trochu ostřejší LP. Cutaway je kratší a má výrazně ostřejší roh. Hlava je velká, horní hrana zkosená, tak jako u všech LP, SG kytar této značky.

Tělo je, jak se na LP sluší, z mahagonu s vrchním plátem žíhaného javoru. Z mahagonu je i krk, na kterém je v tomto případě palisandrový hmatník. Krk je s tělem spojen, jak je u ESP obvyklé, lepeným spojem. Krk nese dvacet čtyři středně silných pražců, je tvaru plochého U, tedy pro kytarovou ekvilibristiku připravený. Hardware je kouřově černý, lesklý. Kobylka, jak už bylo naznačeno, je Floyd Rose, v tomto případě originál (sic!). Tremolo je dvojzvratné, páka šroubovací. Ladicí strojky jsou ESP. Snímače jsou dva humbuckery, a to EMG. U krku 60, u kobylky je 81. Jsou aktivní. Napájí se z 9V baterie, kterou najdete v chlívečku přístupném na zadní straně těla pod dvěma šroubky (není vyklápěcí kolébka). Pro jistotu připomínám, že bez baterie tyto snímače nehrají (vůbec). Díky koncepci kytary je tělo doslova prošpikované komorami: pro přepínač snímačů jako u LP, pro potenciometry, pro struny tremola, pro baterii. Co se potenciometrů týče, máme k dispozici pro každý snímač zvlášť hlasitost, clonu mají společnou. Poslední, co mi zbývá, je říct, že finiš se jmenuje See-Thru Black. Tedy transparentní černý lak. Je tak upraven i krk a hlava.

Dojmy

Vizuálně nádherná kytara si vás získá při prvním setkání. Luxusní dojem podtrhují intarzie po obvodu těla a samozřejmě v hmatníku. Kouřový hardware vyvolává dojem nebezpečnosti, skryté agrese :-) Nezapojená kytara hraje vyrovnaně, cinkavé výšky, středy nechybí, basy jsou jako u většiny placek slabší. Po zapojení přibude vše. Osmdesát jednička je agresivní, nemá tolik basů, aby se dal aparát řádně hulit a vaše sóla pronikla stěnou begleitů. Šedesátka má basů o poznání víc, nechybí ale výšky. V mezipoloze se dobře doplňují. S takovými snímači je kytara primárně určena na tvrdší styly, ale rozhodně si nemyslím, že by neuměla cokoli jiného. EMG 81 a 60 jsou „klasika“, výborné snímače s poměrně vyrovnaným zvukem. Díky tomu, že jsou aktivní, mají silný výstup a hlavně skvěle artikulují a neslévají se ani při velmi vysokém zkreslení. O tom, že nebrumí, se snad ani nemusíme bavit. Záměrně jsem zmínil prošpikované tělo - zřejmě poměrně kvalitní tělo a lepený krk totiž zaručují navzdory FR velmi dobrý sustain. Ta kytara hraje prostě moc dobře. Originál Floyd Rose je perfektní, netřeba dalšího komentáře. V továrně ho vypnuli třemi pružinami, kdo má radši tvrdší nastavení, může si pružinu přidat. Kytara je spíš lehká (kolem tří kil), hráčský komfort je vysoký.

info
Elektrická kytara Ltd EC-1000 FR ze série Deluxe vyráběná v Koreji. Typ LP, osazená dvěmi humbuckery EMG. Tělo z mahagonu s plátem javoru, krk z mahagonu, hmatník palisandr, osazená tremolem Floyd Rose a ladicími mechanikami ESP.

plus
výborný zvuk
fantastický vzhled

minus
mohla by mít vyklápěcí kolébku pro baterii pro snazší výměnu

menzura: 628 mm
profil krk: ploché U
materiál hmatník: palisandr
materiál krk: mahagon
materiál tělo: mahagon + javor
ovládací prvky: 2 x volume, 1 x clona
elektronika: aktivní
snímače krk: EMG 60
snímače kobylka: EMG 81
počet pražců: 24
kobylka/tremolo: Floyd Rose
počet strun: 6
další příslušenství: kartónový obal, inbusy, páka

Psáno pro: časopis Muzikus 2010/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/LTD-Deluxe-EC1000FR-Test-Lespola-s-flojdrouzem~21~zari~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.