muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukKustom DE50 - hybridní pololampové jednokanálové basové kombo

14.9.2010 | Autor: Ivan Čermák | sekce: pro muzikanty - testy

Kustom DE50 - hybridní pololampové jednokanálové basové kombo

Kustom DE50 - hybridní pololampové jednokanálové basové kombo

Na první pohled je to docela pěkný aparátek, nejen pěkný, ale i lehký a skladný. Kombo je navrženo v USA a vyrobeno v Číně. Tělo je potaženo černou koženkou, reproduktor je chráněn klasickou černou průzvučnou tkaninou a rohy pevnými kovovými pochromovanými krytkami.

Jde o hybridní pololampové jednokanálové basové kombo, které disponuje výkonem 50 W, je osazeno jedním 10” reproduktorem Deep End a elektronkou 12AX7 v předzesilovači. Pomocí ovladače Tube Gain lze nastavit lampový zvuk. Koncák zesilovače je navíc vybaven speciálním obvodem Organic Clipping, který basový signál zpracovává stejným způsobem jako celolampový aparát. V závislosti na typu snímače nástroje (aktiv/pasiv) je třeba zvolit vstup s různou úrovní citlivosti.

První, výše položený je Pasive. Na tento vstup jsem aplikoval Fender American Precision Bass. Zvuk byl čistý, s jasným s hlubokým basem a čitelnými výškami. Se středy nastavenými na polovinu dosahovalo kombo slušného rockového zvuku. Pasivní třípásmový EQ je docela slušný kouzelník, který vyčaruje malebné zvukové kreace.

Na vstup Active připojil elektroakustickou baskytaru Tenson. EQ jsem nastavoval podobně jako u Pasive vstupu a pocity ze zvukového vyžití jsem měl obdobné. Nicméně zvuk přes Pasive se mi zamlouval více, ale předpokládám, že to bylo dáno zejména kvalitou použitého nástroje. Vstup Active se mi dle předpokladu jevil poněkud citlivější a pohyb po strunách byl místy až nepříjemně znatelný.

Protože neustále pracuji s PC, tak jsem si neodpustil vyzkoušet toto propojení. PC a kombo pracovalo naprosto spolehlivě a jak je napsáno v manuálu, tak je to i s ovládáním připojeného PC. Bylo spolehlivé a funkční. Jak to tak vypadá, tak tranzistorový zesilovač a elektronkový předzesilovač v jednom dokáží posunout hranici kvality i u výkonově slabších zařízení na vyšší úroveň.

Dle mého názoru je kombo použitelné do malých klubů a při živém vystoupení bude určitě působit na hráče jako docela kvalitní odposlech. Na větší pódia mu zcela nepochybně chybí větší litráž.

lampa/tranzistor: elektronka 12AX7 v předzesilovači
výkon: 50 W
impedance: 8 Ω
reproduktor: 1x10 Deep End
kanál: jeden
korekce: pasivní EQ (tři pásma) - Tube Gain, úroveň zkreslení pre-ampu, Bass, Mid, trable, Volume
vstup: 6,3 mm nástroj pasiv, 6,3 mm nástroj aktiv, 3,5 mm CD, PC, mp3
výstup: 6,3mm externí reprobox, přímý XLR (mix - PA), 3,5mm sluchátka
rozměry: 419 x 483 x 298 mm
váha: 17 kg
cena: 8509 Kč

Psáno pro: časopis Muzikus 2009/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Kustom-DE50-hybridni-pololampove-jednokanalove-basove-kombo~14~zari~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.