přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

klávesyKurzweil SP6 - stage piano

18.09. | Autor: Milan Kopecký | sekce: pro muzikanty - testy

Kurzweil SP6 - stage piano


Nástroj od legendární firmy nemusí nutně vážit metrák

Dostalo se mi té cti otestovat pro vás novinku od společnosti Kurzweil, stage piano, nebo chcete-li, přenosné piano SP6. Zvukově čerpá z řady dražších nástrojů, co se designu týká, je spíš levnější. Co do výbavy, možností a zvuku si ale myslím, že tato legendární firma neumí udělat vyloženě špatný nástroj. Nuže, pojďme na to.

Sleduji Kurzweil už řadu let. Koneckonců, komu je tato firma, která dala zvuk takovým kapelám, jako byly třeba Pink Floyd, zcela volná? Navíc se tak trochu řadím ke „kurzweilistům“, tedy ke skalním fanouškům. Ale nebojte, nekritický nejsem.
Původně americká, dnes tak trochu také korejská firma postupuje velmi konzervativně. Nechrlí nové modely rok co rok, často se i dlouho čeká na alespoň předzvěsti či signály o nových modelech nástrojů. Základní koncepcí v portfoliu syntezátorů tvoří model PC3 a jeho současné varianty PC3K a PC3A. Mnoho zvuků v SP6 je právě z těchto nástrojů. V oblasti stage pian má Kurzweil řady Artis a Forte, z levnějších potom starší řadu SP4 a novější SP1 a SP6. Abychom byli přesní, tak ještě levný model KA90 LB.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/09 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Kurzweil-SP6-stage-piano~18~zari~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.