muzikus.cz na

facebook twitter
Muzikus.cz homepage

bicíKorg SV-2 88 - pódiové piano

09.09. | Autor: Milan Kopecký | sekce: pro muzikanty - testy

Korg SV-2 88


Co výrobce hudebních nástrojů, to na výběr několik stage pian. Jedná se většinou o nástroje s klasickým klavírním rozsahem, které se svou mechanikou blíží klasickému pianu. Korg není v této skupině nováčkem, důkazem toho budiž retro nástroj Korg SV-2 88. Měl jsem tu možnost na něj několik týdnů hrát, nabízím vám výsledek svého (z)koumání.

Ne jeden výrobce hudebních nástrojů napodobuje staré nástroje, přidává do nich elektronku ke zkreslení zvuku, uvnitř bývají obsažené zvuky starých klávesových nástrojů - Rhodes piano, Wurlitzer, clavinet apod. Stejnou cestou jde i Korg SV-2 88, který zaujme každého svými tvary a musím nekriticky říct, že i zvukem. Zní skutečně luxusně, tak jak se od piana této cenové kategorie očekává. Ale postupně.
Korg má kromě SV-2 také model SV-2S, rozdíl mezi oběma tvoří pouze přítomnost, či nepřítomnost reproduktorů. Nástroj navazuje na ikonický model SV-1. Byl to první model piana tohoto vzezření a myslím, že tím Korg celkem prorazil. V roce 2020 představili model SV-2 vylepšený o nové samply, efekty atd.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/09 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Korg-SV2-88-podiove-piano~09~zari~2021/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.