přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

klávesyKorg Kross 2 - workstation od známého výrobce

21.01. | Autor: Milan Kopecký | sekce: pro muzikanty - testy

Korg Kross 2 - workstation od známého výrobce


Korg před časem přišel s novinkou v nejlevnějším segmentu syntezátorů, totiž s modelem Kross 2. Ne že by to bylo béčko od Krosse, který se prodával před tím. Po mnohahodinovém zkoušení, testování a laborování si troufám říci, že to vůbec není béčko, spíš naopak. Nástroj má řadu vylepšení, dobrý zvuk, výbavu. Zcela v superlativech ho ale vidět nemůžeme. Pojďme si na něj trochu „zabrnkat“.

Jako každý jiný výrobce hudebních nástrojů, a teď mám na mysli především tu velkou triádu - Yamaha, Roland a Korg, se i posledně jmenovaný snaží oslovit zákazníky ve všech zájmových skupinách. Na jedné straně jsou profesionální hráči, kteří vyžadují dražší nástroje, na druhé straně jsou lidé-muzikanti, nadšenci, performeři, studenti apod., kteří z nějakých důvodů nemohou nebo nechtějí zaplatit víc, než jaké mají možnosti. Pro takové zákazníky jsou určené nástroje podobné Korgu Kross 2. Systém vychází z poznatků dražších nástrojů, velký důraz je kladen na širší využití, na tvorbu performance, na invenci klávesisty.

Zvuk, základ nástroje
Ano, základem klávesového nástroje je skutečně zvuk, kdo by to byl řekl, že. Musím říci, že Kross 2 mě zvukově velmi překvapil. Byl jsem skoro dvacet let majitelem Korgu N364, který vycházel z Tritonu. U řady zvuků v modelu Kross 2 mám pocit, že výrobce v pozitivním slova smyslu vykradl sám sebe.
Zvuky jsou v bankách, cesta k nim je jednoduchá. Akustická piana, tam jednoznačně palec nahoru, váhám trochu u skupiny brassů (akustických i elektrických) a kytar. Upozorňuji ale, že hodnotíme nástroj, který nestojí ani jednu výplatu. Basy by mohly být výraznější, naopak smyčce se podle mého ucha Korgu povedly. Jak známe z dražšího modelu Krome, ke každému zvuku je k dispozici bubeník (drum track), který nás vybízí k vymýšlení vlastních kompozic či pokusů. Nástroj disponuje řadou arpeggiátorů.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/01 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Korg-Kross-2-workstation-od-znameho-vyrobce~21~leden~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.