přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíKorg KR55 Pro - automatický bubeník

12.12. | Autor: Milan Kopecký | sekce: pro muzikanty - testy

Korg KR55 Pro - automatický bubeník


V dřevěné retro krabici se skrývá moderní zvuk

Retro design, moderní zvuk, spousta možností. To je ve zkratce automatický bubeník od firmy Korg s označením KR55 Pro. Tato japonská firma má téměř historické zkušenosti s vývojem automatických bubeníků, možná právě proto je nová KR55 tak „vystajlovaná“. Pojďme se jí podívat pod kůži, nebo spíš pod blánu.

Teoreticky si to mohu pamatovat, byly mi čtyři roky, když tehdy v Československu prakticky neznámá japonská firma uvedla na trh Korg Rhythm 55. Vypadal sice jinak, spojitost v názvu tam ale je. A co to je tedy za zařízení? Oba dva, ten starý i nový, jsou klasické bicí automaty. Pustíte rytmus, můžete hrát, pouštět přednastavené breaky, konce. U každého rytmu jsou k dispozici dvě varianty. Je to v podstatě to samé jako bicí u kláves - keyboardů, pouze s tím s rozdílem, že TR55 jen bubnuje, zatímco klávesy hrají i doprovod.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/12 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Korg-KR55-Pro-automaticky-bubenik~12~prosinec~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.